piątek, 18 listopada 2022 15:55

Kraków: Otwarcie świątecznego jarmarku coraz bliżej

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Otwarcie świątecznego jarmarku coraz bliżej

Na Rynku Głównym trwają przygotowania do jarmarku bożonarodzeniowego, który tradycyjnie wprowadzi mieszkańców i turystów w świąteczny nastrój. Wydarzenie znalazło się wśród najciekawszych europejskich targów świątecznych, do których odwiedzenia w tym roku zachęca „The Times”. Pierwsze zakupy będziemy mogli tam zrobić już 25 listopada.

Targi, zwane dawniej jarmarkami, odbywały się na krakowskim rynku od stuleci. To tradycja, która korzystnie wpływa na rozwój kulturalny i gospodarczy Krakowa, a sam jarmark stał się świąteczną wizytówką miasta na świecie. To dobry wstęp do zbliżających się świąt, a także okazja, by poznać regionalne autorskie rękodzieło. Swoje produkty zaprezentują nie tylko przedstawiciele polskiego rzemiosła, ale i kupcy z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. smakołyki, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, ceramikę.

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy cieszy się niezmiennym powodzeniem zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających miasto turystów z Polski i z zagranicy, o czym świadczą artykuły zamieszczane w wielu mediach z całego świata. Wydarzenie znalazło się wśród najciekawszych europejskich targów świątecznych, do których odwiedzenia w tym roku zachęca „The Times”. To jedna ze świątecznych propozycji turystycznych, obok m.in. Kopenhagi, Wiednia, Berlina czy Gdańska.

Jarmark rozpocznie się 25 listopada i potrwa do 1 stycznia. Będą mu towarzyszyły wydarzenia artystyczne. Szczegółowy program zostanie zaprezentowany niebawem.

Świąteczne dekoracje na ulicach Krakowa

Tak jak w ubiegłym roku, w okresie świątecznym miasto zostanie ozdobione iluminacją nawiązującą do wawelskich arrasów. Ozdoby są już instalowane na ulicach i placach tak, by były gotowe na dzień uroczystego rozświetlenia 15-metrowej choinki na Rynku Głównym, które odbędzie się w sobotę, 3 grudnia. Więcej o świątecznych iluminacjach znajdziesz tutaj.

Kraków szykuje się na święta. Gdzie będzie można zobaczyć iluminacje świetlne?
Iluminacje świetlne nawiązujące do wawelskich arrasów wracają do Krakowa. Już 3 grudnia stolica Małopolski zostanie przystrojona ozdobami świątecznymi.

Fot.: Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje