poniedziałek, 10 stycznia 2022 11:29

Kraków: Przewodniczący Rady Miasta został odwołany. Jest wniosek o powołanie nowego

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Przewodniczący Rady Miasta został odwołany. Jest wniosek o powołanie nowego

Na poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta złożony został wniosek o odwołanie jej przewodniczącego, Dominika Jaśkowca z ramienia PO. Tym samym sprawdziły się przewidywania części komentatorów, którzy sugerowali, że przy okazji stacjonarnych obrad może dojść do takiej sytuacji.

Po wznowieniu trwających od 10:00 obrad RMK, w porządek obrad wniesiony został wniosek o odwołanie Przewodniczącego Rady Miasta. Głos przeciw zabrała Alicja Szczepańska, która wyraziła swoje oburzenie i opuściła salę. W swoim wystąpieniu powiedziała, że została wykorzystana przez wszystkie kluby z RMK.
Po przegłosowaniu wniosku, prowadzący sesję przewodniczący Jaśkowiec zrezygnował z dalszego przewodzenia obrad, ale pozostał na sali. Wniosek przyjęto.

Wyniki głosowania/Fot.: screen z transmisji obrad Rady Miasta
Wyniki głosowania/Fot.: screen z transmisji obrad Rady Miasta

Radny Jacek Bednarz z Przyjaznego Krakowa, powiedział w chwili ogłaszania wyniku powiedział, że to "nie łatwa chwila". Za odwołaniem przewodniczącego Jaśkowca było 29 radnych, przeciw było 10. Jeden samorządowiec wstrzymał się od głosu.

Po ogłoszeniu wyniku głosowania zarządzono 5 minut przerwy. Po powrocie z niej wiceprzewodniczący Rafał Komarewicz podał się do dymisji. Jego rezygnacja została przez RMK przyjęta. Przed głosowaniem o odwołaniu Jaśkowca, zdecydowano o odwołaniu ze stanowiska wiceprzewodniczącego Pietrzyka.

Relacja pod poniższym linkiem:

[AKTUALIZACJA] Afera w RM Krakowa: Radni chcą Komarewicza. Jest nowe porozumienie w radzie
Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Krakowa, która zadecydowano nie tylko w sprawie odwołania z funkcji wiceprzewodniczącego Sławomira Pietrzyka. Sprawa była pokłosiem skandalu, jaki wybuchł po tym, jak radna Alicja Szczepańska (KO) złożyła oficjalną skargę na polityka, oskarżając go…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje