poniedziałek, 23 listopada 2020 15:06

Kraków. Remonty w żłobkach miejskich

Autor Marzena Gitler
Kraków. Remonty w żłobkach miejskich

Kończą się remonty i aranżacje żłobków zaplanowane na ten rok przez Zarząd Inwestycji Miejskich. Dwie z trzech placówek już działają.

Zakończyły się prace w żłobku nr 18 przy ul. Mazowieckiej 30a. Budynek ma już nowe pokrycie dachowe. Wzmocniona została więźba dachowa, a na poddaszu zainstalowano oświetlenie. Do żłobka uczęszczają już maluchy. Wykonawcą zadania była firma LAX-POL Adam Laskoś Kompleksowe Usługi Remontowo-Budowlane.

Roboty zakończyły się też przy renowacji budynku żłobka nr 23 przy ul. Słomianej. Odnowiono elewację i stropodach. Przeprowadzono też izolację fundamentów i remont daszka nad wiatrołapem. Prowadzone roboty nie przeszkadzały w funkcjonowaniu placówki. W tym przypadku wykonawcą robót była firma EXRIMO Sp. z o.o.

Do końca roku mają się natomiast zakończyć prace adaptacyjne na potrzeby żłobka jednego z lokali użytkowych na osiedlu komunalnym Przyzby-Zalesie. Firma 2K – Budownictwo najpierw przygotowała projekt, a kilka tygodni temu rozpoczęła roboty. Trwa malowanie ścian, montowane są drzwi, obudowy grzejników, układane płytki, w łazienkach realizowany jest tzw. biały montaż. Na cele żłobka przystosowywana jest powierzchnia licząca ok. 314 m kw. Do placówki będzie mogło uczęszczać 52 maluchów, przewidziane są dwa oddziały – przy każdej sali ma być łazienka i magazyn na leżaki. W ramach placówki przewidziano też miejsce m.in. na wózkownię, szatnię oraz pomieszczenie do wydawania posiłków. Lokal ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Łącznie w tym roku na remonty i adaptacje żłobków Zarząd Inwestycji Miejskich wyda kwotę ponad 2,1 mln zł.

inf. i foto: UMK. Na zdjęciu żłobek przy ul. Słomianej

Kraków

Kraków - najnowsze informacje