czwartek, 21 kwietnia 2022 13:59

Kraków: Seniorka o północy stała samotnie na chodniku. Była zziębnięta i rozglądała się wokół, jakby czegoś szukała

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Seniorka o północy stała samotnie na chodniku. Była zziębnięta i rozglądała się wokół, jakby czegoś szukała

Strażnicy miejscy pomogli seniorce, która była poszukiwana przez policję. Dzięki interwencji kobieta trafiła pod opiekę bliskich.

W środę (20 kwietnia) około północy strażnicy miejscy pomogli pochodzącej z powiatu wadowickiego seniorce, która straciła orientację na os. Na Wzgórzach.

– Kilka minut przed północą strażnicy patrolujący os. Na Wzgórzach zauważyli staruszkę. Stała samotnie na chodniku i rozglądała się dookoła, jakby czegoś szukała. Strażnicy podeszli do niej, ale pomimo wielu prób nie udało im się ustalić, jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Kobieta miała problemy z koncentracją, a udzielane przez nią odpowiedzi, były pozbawione sensu. Ponieważ była zziębnięta, strażnicy zaproponowali jej, aby ogrzała się w radiowozie. Dopiero wtedy pokazała im dokumentację medyczną, na której widniały jej imię i nazwisko, a także miejsce zamieszkania (mała miejscowość pod Wadowicami)

– relacjonują na Facebooku strażnicy.

Dzięki uzyskanym danym dyżurny ustalił numer komórkowy do córki seniorki, a następnie skontaktował się z nią telefonicznie.

– Okazało się, że staruszka jest już poszukiwana przez policję, a jej wizyta w Krakowie może mieć związek z siostrą, która mieszka na os. Na Wzgórzach. Chwilę później strażnicy przewieźli ją do siostry, która przejęła nad nią opiekę

– informują strażnicy.

Inf.: Facebook

Kraków

Kraków - najnowsze informacje