poniedziałek, 15 marca 2021 15:38

Bezdomni w Krakowie mogą sprawdzić obecność przeciwciał na koronawirusa. Kto za to zapłaci?

Autor Marzena Gitler
Bezdomni w Krakowie mogą sprawdzić obecność przeciwciał na koronawirusa. Kto za to zapłaci?

Bezdomni z Krakowa będą mogli wykonać bezpłatny test na obecność przeciwciał na koronawirusa. Akcję przeprowadzi Fundacja „Przystań Medyczna”, która zbiera na zakup nowego ambulansu.

Badania przeprowadza Fundacja „Przystań Medyczna” na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków. W sumie do 15 kwietnia ma zostać wykonanych 440 testów - 280 testów stacjonarnych oraz 160 testów terenowych – w miejscach przebywania osób bezdomnych w przestrzeni publicznej.

Testy "stacjonarne" będą wykonywane w Noclegowni i Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Makuszyńskiego, Schronisku dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej oraz Ogrzewalni dla Bezdomnych przy ul. Księcia Józefa.  

Osoby, u których zostanie wykonany test, w zależności od występujących objawów oraz uzyskanego wyniku, objęte zostaną odpowiednią pomocą.

Potrzebują nowego ambulansu

Przy okazji akcji testowania bezdomnych warto przypomnieć, że Fundacja „Przystań Medyczna” zapewnia pomoc medyczną bezdomnym w miejscach gdzie przebywają. Wolontariusze fundacji w większości to studenci kierunków medycznych. Fundacja apeluje o wsparcie zbiórki na zakup nowego ambulansu. To już kolejna zbiórka na ten cel, ale dotychczas nie udało się zebrać potrzebnej kwoty.

"Za nami sesja - czas wielokrotnie zwiększonego obciążenia naszych wolontariuszy. Mimo to dalej dzielnie walczymy w terenie poszukując aktywnie osób wymagających naszego wsparcia, a infolinia w dalszym ciągu rozdzwania się informując o takich potrzebach - napisali 1 marca ba Facebooku. - Mimo usilnych starań nie udało się zebrać środków na nowy ambulans, a za obecny trzymamy kciuki, żeby po raz kolejny nie "wypadł" z akcji. W związku z tym zapraszamy Was do dołączenia na nasz mocno zaktualizowany profil patronite - to tam teraz głównym celem będzie pozyskanie nowego ambulansu. Jak zobaczycie ambitnie dążymy do zakupu w pełni nowego sprzętu, ale jak wspomnieliśmy wystarczy ułamek tej kwoty abyśmy już zakupili większy pojazd. Zbuduj z nami nasze środowisko pracy jako swoją cegiełkę w pomoc bezdomnym i ubogim! Z góry dziękujemy za wsparcie i wypatrujcie nas w terenie Przypominamy tym samym nasz numer alarmowy: 534 943 001 - nie wahajcie się skorzystać"

Za nami sesja - czas wielokrotnie zwiększonego obciążenia naszych wolontariuszy. Mimo to dalej dzielnie walczymy 💪w...

Opublikowany przez Fundacja Przystań Medyczna Poniedziałek, 1 marca 2021

Zbiórkę można wesprzeć na: www.patronite.pl/FPM

inf. i foto: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje