poniedziałek, 29 listopada 2021 08:53

Kraków. Spore zmiany w rejonie Jana Pawła. Jak pojadą autobusy?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Spore zmiany w rejonie Jana Pawła. Jak pojadą autobusy?

Od dziś zamknięte zostało skrzyżowanie al. Jana Pawła II i ul. Zachemskiego i Zuchów w Nowej Hucie. Swoje trasy zmieniły trzy linie autobusowe, zmieniła się też lokalizacja dwóch przystanków. Pojawiły się też utrudnienia dla kierowców.

Zmiany wynikają z wprowadzenia kolejnego etapu prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego na fragmencie al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Od poniedziałku, 29 listopada drogowcy rozpoczęli remont na skrzyżowaniu Jana Pawła II z ul. Jakuba Zachemskiego i Zuchów. Kierowcy i pasażerowie muszą pogodzić się ze zmianą organizacji ruchu i kursowania autobusów.

Jakie zmiany dla kierowców?

W związku z modernizacją torowiska w rejonie skrzyżowania ulic Jana Pawła II z Zachemskiego i Zuchów spore zmiany czekają na kierowców. Wewnętrzne pasy na fragmencie al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego są wyłączone z ruchu. Od dziś wprowadzono też dodatkowe zmiany w organizacji ruchu:

  • brak możliwości przejazdu na wprost przez al. Jana Pawła II pomiędzy ulicami: Zachemskiego i Zuchów – wyznaczone objazdy,
  • z ul. Zuchów (w al. Jana Pawła II) nakaz skrętu w prawo,
  • z ul. Zachemskiego (w al. Jana Pawła II) nakaz skrętu w prawo,
  • jeden kierunek ruchu na ul. Cerchów (od ul. Daniłowskiego w kierunku ul. Zachemskiego).
utrudnienia Kraków Nowa Huta
Kraków. Remont torowiska na Jana Pawła II. Zmiany na skrzyżowaniu z Zachemskiego i Zuchów - graf. ZDMK

Zmiana tras autobusów i lokalizacji przystanków

Wprowadzono też zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Trzy linie omijają zamknięte dla ruchu skrzyżowanie, jadąc w kierunku Podgórza trasą zastępczą ulicami Daniłowskiego i Cerchów:

  • nr 123 – w kierunku pętli „Mistrzejowice” kursuje bez zmian. W kierunku „Małego Płaszowa P+R” kursuje po trasie objazdowej: „Mistrzejowice” – ... – al. Jana Pawła II, ul. Daniłowskiego, ul. Cerchów, ul. Zachemskiego, ul. Sieroszewskiego, ul. Klasztorna – ... – „Mały Płaszów P+R”
  • nr 163 – w kierunku pętli „Os. Piastów” kursuje bez zmian. W kierunku „Rżąki” kursuje po trasie objazdowej: „Os. Piastów” – ... – al. Jana Pawła II, ul. Daniłowskiego, ul. Cerchów, ul. Zachemskiego, ul. Sieroszewskiego, ul. Klasztorna – ... – „Rżąka”
  • nr 193 – w kierunku pętli „Rondo Barei” kursuje bez zmian. W kierunku „Na Załęczu” kursuje po trasie objazdowej: „Rondo Barei” – ... – al. Jana Pawła II, ul. Daniłowskiego, ul. Cerchów, ul. Zachemskiego, ul. Sieroszewskiego, ul. Klasztorna – ... – „Na Załęczu”.

Zmieniła się też tymczasowo lokalizacja dwóch przystanków. Przystanek „Os. Wandy” został przeniesiony na ul. Daniłowskiego, po skręcie w lewo z al. Jana Pawła II. Przystanek „Os. Na Skarpie” został przeniesiony na ul. Zachemskiego, na odcinek między ul. Cerchów a ul. Sieroszewskiego, po skręcie w lewo z ul. Cerchów.

Rozkłady jazdy MPK nie zostały zmienione.

fot. screen krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje