czwartek, 20 maja 2021 13:40

Kraków. Trzymiesięczne utrudnienia obok "Bonarki". Deweloper buduje nowe rondo

Autor Marzena Gitler
Kraków. Trzymiesięczne utrudnienia obok "Bonarki". Deweloper buduje nowe rondo

Od najbliższego poniedziałku aż do końca sierpnia potrwają utrudnienia na ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej obok "Bonarki". Deweloper, który buduje w pobliżu inwestycję mieszkaniową, zbuduje też nowe rondo.

Co najmniej trzymiesięczne utrudnienia czekają kierowców na ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Podgórzu Duchackim na tyłach centrum handlowego "Bonarka". Deweloper w ramach swojej inwestycji zbuduje tam nowy układ drogowy, w tym rondo z trzema wlotami.

Od poniedziałek, 24 maja wprowadzony zostanie pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu. Zwężona zostanie jezdnia na ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej od strony obecnego placu budowy. Ruch pieszo-rowerowy, jak dotychczas, możliwy będzie drugą stroną ulicy.

Kraków Podgórze Duchackie utrudnienia
Utrudnienia w ruchu na ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej - graf. ZDMK

Wraz z postępem prac planowane są kolejne zmiany organizacji ruchu. Po upływie około miesiąca wprowadzony zostanie drugi etap inwestycji, który potrwa ok. dwa tygodnie. Nastąpi wtedy połówkowe zamknięcie jezdni, z ruchem wahadłowym sterowanym za pomocą sygnalizacji świetlnej.

W ostatnim, trzecim etapie prace przeniosą się na południową stronę ronda. Wprowadzony zostanie również ruch wahadłowy, przy jednoczesnym połówkowym zamknięciu fragmentu ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który poprowadzony będzie już nowym fragmentem drogi.

Całość prac i utrudnień dla kierowców, powinna zakończyć się do końca wakacji.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje