piątek, 30 grudnia 2022 11:23

Kraków. Warto urodzić się jak najszybciej! Miasto przygotowało specjalne prezenty

Autor Patryk Trzaska
Kraków. Warto urodzić się jak najszybciej! Miasto przygotowało specjalne prezenty

Jak co roku, pierwsze dzieci, które urodzą się po północy z 31 grudnia  2022 r. na 1 stycznia 2023 r. w miejskich szpitalach otrzymają wyprawki  od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Prezenty zostaną przekazane rodzicom noworodków, które urodzą się w Miejskim Szpitalu  Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza oraz w Szpitalu  Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. W imieniu prezydenta, listy gratulacyjne, kosmetyki, zestawy pieluch i  zabawki wręczy Andrzej Kulig - zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki  społecznej i komunalnej który w Nowy Rok odwiedzi oba miejskie  szpitale.

Pierwsze maluszki, które w nowym roku przyjdą na świat w  miejskich szpitalach otrzymają także od miasta Krakowskie Wyprawki. Do  obydwu miejskich szpitali specjalistycznych zostało już przekazanych po 10 kompletów z wyprawką.

Przypominamy, że wszyscy nowo narodzeni krakowiacy i krakowianki mogą otrzymać wyprawkę, na którą  składają się: list gratulacyjny od prezydenta, Informator Krakowskiej  Rodziny, karta biblioteczna, a także książeczka, zabawka, kocyk, body  oraz czapeczka.

Od początku funkcjonowania projektu, czyli od stycznia  2018 roku, do maluszków trafiło 29 tysięcy wyprawek. W samym 2022 roku  było to blisko 5 tysięcy wyprawek.

inf/fot. Kraków.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje