wtorek, 2 marca 2021 13:32

Kraków. Wiemy, kto opracuje koncepcję nowej linii tramwajowej na Azory

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wiemy, kto opracuje koncepcję nowej linii tramwajowej na Azory

Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął przetarg na przygotowanie koncepcji przebiegu linii tramwajowej Azory – Cichy Kącik. Wartość podpisanej w ubiegłym tygodniu umowy z wykonawcą to blisko milion złotych.

Realizacją opracowania zajmie się firma Fehlings Krug Polska Sp. z o.o. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę ze spółką, która ma opracować koncepcję nowej linii tramwajowej na Azory. Kraków zapłaci za koncepcję blisko 983 tys. zł.

Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie przynajmniej 4 wariantów przebiegu linii wzdłuż ulic: Piastowska – Głowackiego – Weissa od połączenia z projektowanymi rozwiązaniami linii tramwajowej Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (os. Krowodrza Górka – Azory) przy ul. Weissa do pętli Cichy Kącik wraz z budową obiektów inżynierskich. Warianty mają zostać poddane konsultacjom społecznym i po ich zakończeniu na podstawie uzyskanych opinii i warunków jeden z wariantów zostanie wybrany do dalszych prac, w tym uzyskania decyzji środowiskowej.

Ponadto w ramach realizacji zleconego przez ZIM opracowania, przewiduje się przygotowanie wielowariantowej koncepcji rozbudowy ul. Piastowskiej na odcinku od pętli Cichy Kącik do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi wraz z mostem na rzece Rudawie i ścieżkami rowerowymi.

Zgodnie z umową, wybraną do dalszych prac koncepcję linii tramwajowej z osiedla Azory do Cichego Kącika powinniśmy poznać jeszcze w tym roku. Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowane jest na 2022 rok.

Po uzyskaniu ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy linii tramwajowej Cichy Kącik - Azory, Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie planuje ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

inf. krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje