piątek, 19 listopada 2021 09:29

Kraków. Wpadła szajka złodziei. Skradli kable za prawie 200 tysięcy

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wpadła szajka złodziei. Skradli kable za prawie 200 tysięcy

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali trzech sprawców, którzy od maja do października br. z placu budowy dokonali kradzieży kabli  elektrycznych na łączną wartość blisko 200 tysięcy złotych. Ponadto, dwóch zatrzymanych na początku tego tygodnia włamało się do samochodu osobowego z którego skradli blisko 7 tysięcy dolarów.

Od maja do października br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie otrzymywali kilka zgłoszeń o tym, że z jednego z placów budowy w Łagiewnikach dochodzi do kradzieży kabla elektrycznego. W sumie, wartość strat osiągnęła blisko 200 tysięcy złotych. Kryminalni na podstawie zgromadzonych informacji ustalili trzech sprawców tego przestępczego procederu.

Dwóch sprawców, w wieku 21 oraz 32 lat zatrzymano 15 listopada br. w mieszkaniu na jednym z krakowskich osiedli, nieopodal ulicy Zakopiańskiej. W trakcie policyjnej wizyty mężczyźni zachowywali się w sposób wulgarny i agresywny. Nie przeszkodziło to jednak funkcjonariuszom w wykonywaniu dalszych działań. Okazało się, że obaj sprawcy w tym dniu zdążyli się jeszcze włamać do samochodu osobowego marki Subaru, skąd skradli blisko 7 tysięcy dolarów, a właściciel uszkodzonego pojazdu wyliczył łączne straty na 60 tysięcy złotych. W trakcie przeszukania mężczyzn pieniądze zostały odnalezione przy 21-latku.

Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnej jednostki. W trakcie przesłuchania okazało się, że na początku października br. Włamali się również do samochodu dostawczego, zaparkowanego przy ulicy Grota-Roweckiego, z którego skradli odzież oraz obuwie przeznaczone na handel w wartości ponad 8 tysięcy złotych.

16 listopada br. w jednym z mieszkań w Borku Fałęckim kryminalni zatrzymali kolejnego 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o udział w kradzieży kabli. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia, za co grozi do 5 lat więzienia. Dwóch z nich odpowie także za kradzież z włamaniem, za co kara pozbawienia wolności jest dwukrotnie wyższa.

fot. KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje