czwartek, 4 lutego 2021 09:20

Kraków. Wyłudzili 3 miliony złotych. Posłużyli się Sądem i komornikiem

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wyłudzili 3 miliony złotych. Posłużyli się Sądem i komornikiem

Mieszkańcy Krakowa wykazali się nie tylko sprytem, ale też dobrą znajomością prawa. W wyłudzenie pieniędzy zaangażowali notariusza, Sąd i komornika. Dwaj zostali zatrzymani, ich wspólnika poszukuje Policja.

Przestępstwo było szczegółowo przemyślane, jak scenariusz dobrego filmu. 21-latek sfałszował dokument, czyniący do pełnomocnikiem częstochowskiej firmy. Wraz z 67-letnim wspólnikiem, który podszywał się pod wierzyciela, poszli do notariusza, który potwierdził pożyczkę dla tej firmy. Oszuści przedłożyli mu sfałszowane dokumenty i na tej podstawie został wydany akt notarialny, w którym fałszywy pełnomocnik w imieniu firmy zobowiązał się do poddania egzekucji w razie niewypłacenia zobowiązania wierzycielowi. Kwota była niebagatelna. Chodziło o 3 miliony złotych.

Żaby wyłudzić pieniądze, mężczyźni złożyli w sądzie wniosek o nadanie aktowi notarialnemu klauzuli natychmiastowej wykonalności, a sąd skierował sprawę do komornika, który zajął pieniądze na rachunku bankowym pokrzywdzonej firmy.

Sprawa została zgłoszona na Policję w Częstochowie. Dzięki skutecznej akcji częstochowskich stróżów prawa, zajęte przez komornika środki nie trafiły w ręce przestępców i wróciły do właściciela. 21-latek i jego 67-letni wspólnik na 3 miesiące trafili do aresztu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani oszuści nie działali sami. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który towarzyszył zatrzymanym oszustom na terenie Krakowa. Mężczyzna na prawym ramieniu posiada tatuaż. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 85 812 55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112.

inf. foto i wideo: KMP Częstochowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje