czwartek, 17 grudnia 2020 11:32

Kraków. Wzięły kredyt na nieboszczkę

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wzięły kredyt na nieboszczkę

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwie kobiety, które zaciągnęły kredyt na zmarłą babkę jednej z nich.

Do zatrzymania dwóch kobiet doszło 11 grudnia br. w Krakowie w placówce banku. Kobiety pojawiły się tam po raz kolejny, wezwane  przez bank w celu weryfikacji tożsamości starszej z nich, która kilka miesięcy wcześniej zaciągnęła pożyczkę.
Do oszustwa miało dojść w kwietniu bieżącego roku. Wówczas to, w jednej z krakowskich placówek banku dwie kobiety miały wprowadzić w błąd pracownika udzielającego pożyczki.

Wzięły kredyt na zmarłą

66-latka starając się o kredyt posłużyła się dowodem osobistym innej osoby. Dowód osobisty należał do nieżyjącej już babci drugiej z oszustek. Kobiety przedstawiły wyciągi z trzech potwierdzeń wykonania przelewów emerytury, które jak się później okazało były sfałszowane. Zarówno 66-latka jak i jej 30-letnia „wnuczka” zdobyły zaufanie bankowców, którzy udzielili im blisko 40 tysięcy złotych kredytu.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli dokumentację kredytową, dowód osobisty nieżyjącej kobiety, na podstawie którego udzielona została pożyczka. W charakterze świadka na tą okoliczność przesłuchano także pracownika banku sporządzającego dokumentację kredytową.

Kobietom został przedstawiony zarzut oszustwa kredytowego. Grozi im za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

inf. KMP w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje