wtorek, 8 listopada 2022 20:15

Kraków: Zaatakowali kontrolera biletów. To już trzeci taki przypadek

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Zaatakowali kontrolera biletów. To już trzeci taki przypadek

W poniedziałek 7 listopada w godzinach popołudniowych w tramwaju linii 73 doszło do ataku na kontrolera biletów, który został pobity pięściami i metalową kulą ortopedyczną. Poszkodowany kontroler z poważnym urazem głowy został przewieziony do szpitala. To kolejny, trzeci, przypadek pobicia kontrolera biletów w pojazdach krakowskiego MPK.

Do pobicia doszło przed godziną 18:00 w tramwaju linii 73 w pobliżu przystanku Politechnika Krakowska. Kontroler biletów, zatrudniony przez spółkę Rewizor, został zaatakowany przez grupę mężczyzn pochodzenia romskiego. Napastnicy pobili go pięściami i metalową kulą ortopedyczną, powodując poważny uraz głowy. Poszkodowanego mężczyznę przewieziono do Szpitala Wojskowego przy ul. Wrocławskiej. Tam została mu udzielona pomoc medyczna.

Zajście w tramwaju zostało zarejestrowane telefonem przez jedną z pasażerek. Nagranie przekazano policji. To trzeci tego typu przypadek w Krakowie. 15 października w godzinach popołudniowych w autobusie linii 337 w wyniku pobicia poszkodowana została kontrolerka biletów. Z kolei 18 października w tramwajowej trójce kontroler został zaatakowany przez pasażerkę, która podróżowała bez ważnego biletu.

Fot.: MPK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje