środa, 26 października 2022 15:40

Kraków: Zajechał drogę autobusowi. 65-latka trafiła do szpitala. Trwają poszukiwania sprawcy

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Zajechał drogę autobusowi. 65-latka trafiła do szpitala. Trwają poszukiwania sprawcy

W wyniku gwałtownego hamowania, jakiego musiał dokonać kierowca autobusu poszkodowana została 65-letnia kobieta. Policja poszukuje kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia.

Krakowscy policjanci poszukują sprawcy zdarzenia, do którego doszło w środę, 26 października, na ul. Młyńskiej w godzinach południowych. Kierowca samochodu osobowego zajechał drogę kierowcy autobusu linii 184 przez co musiał on gwałtownie hamować. W wyniku zdarzenia ucierpiały trzy osoby, najbardziej 65-letnia kobieta, która została przewieziona do szpitala.

Całą sytuację na swoim facebookowym funpage'u opisało krakowskie MPK, zwracając się z apelem do innych uczestników ruchu:

Uwaga kierowcy samochodów! Na ulicy Młyńskiej kierowca autobusu linii nr 184 musiał przed chwilą gwałtownie hamować, ponieważ kierowca samochodu zajechał mu drogę i nie przejmując się tym pojechał sobie dalej. Pewnie nie ma nawet świadomości, że z powodu jego nieodpowiedzialnego zachowania w autobusie mamy trzy poszkodowane pasażerki, które ucierpiały w wyniku gwałtownego hamowania.
Apelujemy do kierowców samochodów - nie zajeżdżajcie drogi autobusom i tramwajom, bo przez to cierpią nasi pasażerowie.

Uwaga kierowcy samochodów! Na ulicy Młyńskiej kierowca autobusu linii nr 184 musiał przed chwilą gwałtownie hamować,...

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Środa, 26 października 2022

Obecnie trwają poszukiwania sprawcy. Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, podkomisarz Piotr Szpiech, powiedział, że samochód osobowy wymusił pierwszeństwo przejazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z autobusowego monitoringu.

Inf.: MPK Kraków, policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje