piątek, 23 października 2020 13:18

Kraków. Zawieszono zajęcia w szkole w Skotnikach. Nie czekano na decyzje rządu!

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zawieszono zajęcia w szkole w Skotnikach. Nie czekano na decyzje rządu!

Od wczoraj nie odbywają się zajęcia dla klas IV-VIII w Zespole Szkolno-Przedszkonym nr 7 (SP66) w Krakowie. Znaczna część nauczycieli jest chora, zakażona koronawirusem lub przebywa na kwarantannie.

21 października rodzice Zespołu Szkolno-Przedszkony nr 7 (SP66) w Krakowie (Skotniki) zostali poinformowani o zawieszeniu zajęć edukacyjnych w placówce oświatowej dla klas 4-8.

"Szanowni Państwo! Informuję, że zajęcia szkolne dla klas IV - VIII zostają zawieszone w dniach 22 i 23 października 2020 r. (czwartek i piątek). W praktyce oznacza to, że:

- klasy IV - VIII nie mają w czwartek i piątek żadnych zajęć edukacyjnych,

- klasy I - III mają zajęcia zgodnie z tygodniowym planem lekcji,

- świetlica pracuje bez zmian,

- konkurs przedmiotowy z matematyki odbędzie się zgodnie z planem.

Zawieszenie zajęć nie jest równoznaczne z uruchomieniem nauczania zdalnego. Niemniej zwrócę się do nauczycieli z prośbą o bieżącą realizację podstawy programowej w obecnie dostępny sposób. O ile oczywiście stan zdrowia poszczególnych osób na to zezwoli.

O organizacji pracy w przyszłym tygodniu poinformuję Państwa.

Dziękuję za wszystkie docierające do mnie głosy wsparcia, proszę o zrozumienie i cierpliwość." - napisał do rodziców dyrektor placówki, Jacek Tomana.

"Nauczyciele i Pracownicy Zespołu starają się, by zachować ciągłość działalności opiekuńczej, wychowawczej oraz dydaktycznej. Jest to w obecnej sytuacji coraz trudniejsze. Znaczna część spośród nas jest chora lub przebywa na kwarantannie. Odnotowujemy również przypadki zakażenia wirusem Covid 19 - poinformował dyrektor w kolejnej korespondencji. - Aktualnie nie można wykluczyć, że w kolejnych dniach będę musiał zwrócić się do odpowiednich instytucji oświatowych i sanitarnych z wnioskiem o zawieszenie części lub całości zajęć Przedszkola oraz Szkoły. Chciałbym tego uniknąć, ale są kwestie, na które nie mamy wpływu. O wszelkich decyzjach będę Państwa informował na bieżąco. Wszystkim życzę zdrowia."

Kraków

Kraków - najnowsze informacje