piątek, 29 stycznia 2021 12:25

Kraków. Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo na Azorach

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo na Azorach

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 24 stycznia w bloku przy ul. Stachiewicza na krakowskim osiedlu Azory. Jak ustaliła prokuratura, za morderstwo 23-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego odpowiadają dwaj uczestnicy imprezy, na której doszło do zabójstwa.

23-latek został znaleziony zakrwawiony na klatce. Miał rany kłute. Nie udało się go uratować. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu medycyny sądowej, technika kryminalistyki Laboratorium kryminalistycznego KWP w Krakowie, podczas których zabezpieczono ślady i dowody w sprawie. Ciało mężczyzny przewieziono do zakładu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Policjanci poprosili funkcjonariuszy z powiatu wadowickiego o powiadomienie rodziny zmarłego 23-latka o tym tragicznym zdarzeniu.    

Pisaliśmy o tym tu:

Kraków. Zabójstwo na Azorach. Mieszkaniec powiatu wadowickiego kilka razy dostał nożem
Do tragicznego wydarzenia doszło w niedzielę o godz. 1 w nocy w bloku przy ul. Stachiewicza na krakowskim osiedlu Azory. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem karetki.

Jak ustaliła policja w tym czasie odbywała się w bloku impreza, na której był mężczyzna. Zatrzymano i  przesłuchano pięciu uczestników spotkania. Jednak to nie oni usłyszeli zarzuty.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie o zabójstwo podejrzewa innych uczestników imprezy - Bogusława H., (lat 24) i Marcina P. (lat 26), którym zarzuciła udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia Dawida P.  i spowodowania obrażeń ciała, które skutkowały jego zgonem.

Bogusław H., nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, Marcin P., przyznał się do udziału w pobiciu.

Obu mężczyzn zatrzymała krakowska policja. Według początkowych ustaleń w trakcie imprezy doszło do awantury, podczas której 23-latek został ugodzony nożem w plecy.  Policjanci intensywnie poszukiwali natomiast dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w tej imprezie i oddalili się z miejsca zdarzenia a -  jak ustalono  - mieli związek ze śmiercią 23-latka.  Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, w krakowskim mieszkaniu zatrzymano 26-latka – jako podejrzewanego o udział w zabójstwie. Natomiast rankiem 25 stycznia br. zatrzymano w rejonie Pędzichowa 24-latka podejrzewanego o współudział w tej zbrodni.
26 stycznia dwóch zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik – Biały.

Według prokuratury w trakcie imprezy zadano 23-latkowie dwa ciosy nożem w okolice prawej i lewej łopatki a obrażenia te skutkowały intensywnym krwawieniem do jamy opłucnej a następnie zgonem pokrzywdzonego.

Prokurator po przesłuchaniu podejrzanych skierował wnioski do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury a podejrzani zostali dzisiaj osadzeni w areszcie śledczym.

Za zarzucane czyny grozi kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

foto: KWP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje