poniedziałek, 18 października 2021 11:37

Kraków. Zła informacja dla studentów. Stracą możliwość pracy w niedzielę

Autor Norbert Kwiatkowski
Kraków. Zła informacja dla studentów. Stracą możliwość pracy w niedzielę

Taka decyzja z całą pewnością rozczaruje wszystkich krakowskich studentów. Sejm nie poparł poprawki senatu do ustawy uszczelniającej zakaz handlu, a co za tym idzie - uczniowie i studenci do 26. roku życia, a także emeryci i renciści nie będą mogli pracować w niedziele niehandlowe w sklepach.

Już w zeszłym tygodniu, Sejm rozpatrywał stanowisko senatu dotyczące projektu ustawy uszczelniającej ograniczenie handlu w niedziele i święta. Parlamentarzyści nie zgodzili się również na to, aby pozwolić właścicielom sklepów angażować osoby z ich najbliższego grona do stania za kasą. Chodzi m.in. o małżonka, dzieci, rodziców, dziadków czy wnuków.

Sytuacja jest o tyle niekomfortowa, że dla wielu studentów praca w weekendy to jedyna szansa na poprawę swojego budżetu. W trakcie tygodnia muszą chodzić na zajęcia, które pochłaniają wiele czasu, a nie można zapominać o nauce.

Ustawa dotyczy również osób starszych. Będąc na emeryturze, taka weekendowa praca daje możliwości nie tylko zarobku, ale również opuszczenia miejsca zamieszkania, obcowania z innymi ludźmi. W końcu problem samotności u osób w podeszłym wieku nie jest niczym zaskakującym.

Nowe przepisy uszczelniające ograniczenie handlu w niedziele wejdą w życie prawdopodobnie na początku 2022 roku.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje