piątek, 8 stycznia 2021 22:04

Kraków. Ukradli puszkę - aniołka z szopki. Zobacz nagranie!

Autor Marzena Gitler
Kraków. Ukradli puszkę - aniołka z szopki. Zobacz nagranie!

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podczas patrolu rozpoznali i zatrzymali sprawców kradzieży dokonanej dzień wcześniej w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia przy ulicy Bulwarowej. W identyfikacji sprawców pomógł monitoring.

4 stycznia około godziny 15:20 w Krakowie dwaj mężczyźni weszli do dokonali kościoła p.w. Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej w Nowej Hucie i ukradli puszkę z datkami. W kościele jest monitoring. Zapis z kamery opublikował w mediach społecznościowych jeden z księży pallotynów, pracujacy w tej parafii. Nagranie skopiowali także policjanci z komisariatu VII i wykorzystali je w prowadzonym postępowaniu.

Rankiem następnego dnia dowódca jednego z plutonów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie rozpoznał osoby uwiecznione na nagraniu. Jak się okazało były wylegitymowane 4 stycznia - jeszcze przed kradzieżą  - przez dowodzony przez niego patrol, w rejonie Starego Miasta. Policjanci dysponowali zatem danymi personalnymi osób podejrzanych. Kwestią czasu było zatem ich zatrzymanie.

Pod lupę wzięto rejon Starego Miasta, zakładając, że sprawcy znowu mogą się tam pojawić. W wyniku podjętych działań, o godz. 9:20, w okolicach Małego Rynku patrol oddziału prewencji dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy swoim wyglądem przypominali poszukiwane osoby. Po wylegitymowaniu i rozpytaniu 30-letniego oraz 46-letniego mężczyzny na temat wizyty w koście księży pallotynów mundurowi szybko potwierdzili, że są oni sprawcami kradzieży. W toku dalszych czynności mężczyźni wskazali miejsce, gdzie otworzyli oraz porzucili wcześniej skradzioną puszkę z datkami.  Tam faktycznie puszkę odnaleziono i zabezpieczono.

Dochodzenie prowadzi Komisariat Policji VII w Krakowie. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

inf. foto i wideo: KWP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje