poniedziałek, 8 sierpnia 2022 13:53

Krakowski policjant wspierał chorwackie służby po tragicznym wypadku autobusu wiozącego pielgrzymów

Autor Katarzyna Jamróz
Krakowski policjant wspierał chorwackie służby po tragicznym wypadku autobusu wiozącego pielgrzymów

Od 1 lipca polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego. Jednym z nich jest funkcjonariusz krakowskiej drogówki, który w sobotę został skierowany na miejsce wypadku polskiego autokaru, do którego doszło na chorwackiej autostradzie.

Sierżant sztabowy Kamil Styrna, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oddelegowany jest do pełnienia służby w Chorwacji. W sobotni poranek (6 sierpnia) skierowany został wspólnie z tamtejszymi funkcjonariuszami, którym asystuje podczas tegorocznych wakacji, na miejsce wypadku polskiego autokaru, do którego doszło około godziny 5:40 na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia.

Na miejscu wypadku polski policjant ujrzał pracujące chorwackie służby oraz wrak autokaru, którym podróżowali polscy pielgrzymi. Funkcjonariusz przy współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji sprawdził dane pojazdu, tj. ubezpieczenie oraz ważność badania technicznego, a następnie informacje te przekazał chorwackim służbom.

Jako że poszkodowani przewiezieni zostali do pobliskich placówek medycznych, funkcjonariusz niezwłocznie udał się w te miejsca, gdzie wspierał chorwackie służby w ustaleniach danych osobowych przewiezionych tam osób oraz podjął próbę ustalenia danych kontaktowych do osób w Polsce, które należało powiadomić o skutkach wypadku.

– Policjant poprzez możliwość wglądu do rzeczy pozostawionych przez pasażerów pomagał ustalić właścicieli zabezpieczonych bagaży oraz dostarczyć dokumenty pacjentom znajdującym się w szpitalach, dzięki którym chorwacka służba medyczna mogła sporządzić odpowiednią dokumentację

– informuje policja.

Policjanci oddelegowani do Chorwacji ściśle współpracują z polską służbą konsularną w Zagrzebiu oraz wykonują dalsze czynności związane z wypadkiem.

Inf./Fot. Małopolska Policja

O tym tragicznym wypadku pisaliśmy tutaj:

Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Jest wiele ofiar
Chorwackie media poinformowały o tragicznym wypadku autokaru z polskimi tablicami rejestracyjnymi.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje