środa, 3 marca 2021 15:53

Krakowskie Targi Wielkanocne. Odbędą się pomimo pandemii?

Autor Głos 24
Krakowskie Targi Wielkanocne. Odbędą się pomimo pandemii?

Jarmark zaplanowany jest jest w dniach 26 marca do 5 kwietnia. W ramach wydarzenia będzie można zobaczyć różnych wystawców oraz podziwiać piękne koszyki, palmy, pisanki, ręcznie malowaną porcelana czy biżuterią.

We wcześniejszych latach targi gromadziły kilkudziesięciu rzemieślników. Część z nich reprezentowała inne województwa i kraje. Niestety w zeszłym roku nie udało się zorganizować tego wydarzenia. W tym roku Jarmark, pomimo pandemii, ma odbyć się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Pomimo dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemicznej mamy nadzieję, że w tym roku Jarmark Wielkanocny odbędzie się przy zachowaniu koniecznego reżimu sanitarnego i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Naszym zamysłem jest, aby jarmark miał formę rozproszoną. Dopełniamy wszelkich starań aby szybko i sprawnie udostępnić teren Rynku Głównego lub jeśli zajdzie taka potrzeba również Małego Rynku, oczywiście jeżeli sytuacja epidemiczna i wytyczne sanepidu na to pozwolą – wyjaśnia Tomasz Popiołek, Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa.

Krakowska świąteczna mapa - szansa dla lokalnych przedsiębiorców

Niezależnie od Targów krakowski magistrat zaplanował akcję wsparcia dla przedsiębiorców z Krakowa i okolicznych gmin i zaprosił ich do prezentacji swojego wielkanocnego asortymentu na wirtualnej świątecznej mapie. Zgłosić się mogą wszyscy, którzy wytwarzają produkty wielkanocne, takie jak np. stroiki, pisanki, haftowane obrusy czy wielkanocne potrawy i wypieki. Uruchomienie wielkanocnej mapy planowane jest na połowę marca. – Mapa będzie wirtualnym uzupełnieniem tradycyjnych Targów Wielkanocnych organizowanych corocznie na krakowskim Rynku Głównym, które – mamy nadzieję – będą mogły się odbyć pomimo pandemii, przy zachowaniu wymogów reżimu sanitarnego – zachęca Urząd Miasta.

Udział w wielkanocnej odsłonie mapy świątecznej jest w całości bezpłatny i z pewnością może pomóc przedsiębiorcom w promocji swoich produktów czy sprzedaży on-line. Wystarczy wypełnić zgłoszenie i krótką ankietę na stronie www.rynek.krakow.pl

Info: krakow.pl

Fot: pixabay.com

Kraków

Kraków - najnowsze informacje