czwartek, 9 stycznia 2020 09:28

Kredyt konsolidacyjny – opinie

Autor Artykuł sponsorowany
Kredyt konsolidacyjny – opinie

Jakakolwiek pożyczka w banku wiąże się z ogromnym zobowiązaniem – w końcu przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt najbliższych miesięcy musimy spłacać często dość wysoką sumę. Sprawa dodatkowo się komplikuje, kiedy bierzemy kolejne kredyty, skutkiem czego nasz domowy budżet jest obciążony wieloma uciążliwymi ratami. Jednym ze sposobów, by pamiętać o terminowej spłacie i zarazem ułatwić sobie zwrot długu, jest kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – opinie o usłudze

Warto najpierw zacząć od tego, czym w ogóle jest kredyt konsolidacyjny. Polega on na połączeniu wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jedno, dzięki czemu musimy pamiętać tylko o jednej miesięcznej racie (która na dodatek jest obniżona), zamiast o kilku. Konsolidacji podlegają różne produkty bankowe, w tym kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, karty kredytowe, a nawet zadłużenie bieżących rachunków. Dotyczy to nawet chwilówek.

Ci, którzy dopiero rozważają takie rozwiązanie, wyszukując „kredyt konsolidacyjny – opinie o usłudze”, z pewnością zastanawiają się, czy po raz kolejny będzie oceniana ich zdolność kredytowa. Niestety, choć bank dokładnie weryfikował naszą wiarygodność i historię kredytową przy zaciąganiu poprzednich pożyczek, to ich konsolidacja wymaga odrębnej procedury. W związku z czym nie obędzie się bez raportu BIK czy wymaganych zaświadczeń, które będziemy musieli zanieść do banku.

Czy kredyt konsolidacyjny rzeczywiście się opłaca? Opinie są podzielone. Nie da się ukryć, że konsolidacja może być prawdziwym ratunkiem w przypadku, gdy coraz trudniej płacić nam bieżące raty. Połączenie ich w jedną, na dodatek mniejszą sumę to duże odciążenie dla domowego budżetu. Trzeba jednak pamiętać, że ponownie czeka nas zapłata prowizji za udzielenie kredytu konsolidacyjnego i inne opłaty, również zwiększone odsetki związane z wydłużeniem okresu kredytowania. Wyszukując zatem „kredyt konsolidacyjny opinie” zauważymy, że to rozwiązanie ma wielu zwolenników, jak i przeciwników.

Opinie o kredycie konsolidacyjnym

Wśród pozytywnych opinii na temat kredytu konsolidacyjnego przeważają dwie zalety. Pierwsza z nich to już wspomniana obniżona rata, która rzeczywiście znacznie ułatwia spłatę dotychczasowych pożyczek. Jeśli co miesiąc będziemy obciążeni kilkoma różnymi ratami, istnieje spore prawdopodobieństwo, że któraś z nich nie zostanie zapłacona w terminie. To może negatywnie wpłynąć na naszą zdolność kredytową, co w przyszłości może uniemożliwić wzięcie kolejnej pożyczki.

Drugą zaletą, wspominaną w opiniach konsumentów, jest możliwość uzyskania dodatkowej kwoty. Większość kredytu konsolidacyjnego będzie oczywiście przeznaczona na spłatę naszych zobowiązań, jednak ok. 10% (niektóre banki proponują aż 25%) środków możemy wydać na cel niezwiązany z konsolidacją.

Wśród wad najczęściej wymieniane są zwiększone koszty oraz kolejna weryfikacja zdolności kredytowej, która może uniemożliwić uzyskanie konsolidacji.

Gdzie znaleźć opinie o kredytach konsolidacyjnych?

Szukając „kredyt konsolidacyjny opinie” pamiętajmy o tym, by korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Internetowe porównywarki pożyczek, np. https://www.finbino.com/pl/, mogą doskonale pomóc nam w podjęciu decyzji, podobnie jak liczne fora, gdzie znajdziemy wypowiedzi osób, które już skorzystały z kredytu konsolidacyjnego.

Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, powinniśmy – niezależnie od procedury bankowej – dokładnie przeanalizować nasze wydatki i ocenić, czy rzeczywiście konsolidacja pożyczek umożliwi nam sprawniejsze pozbycie się długu.

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje