niedziela, 17 maja 2020 17:24

Krynica. Wraca normalność. Znów hotele zamiast izolatoriów

Autor Marzena Gitler
Krynica. Wraca normalność. Znów hotele zamiast izolatoriów

Wojewoda zmienił polecenie o utworzeniu izolatoriów w Krynicy-Zdroju. W ocenie Piotra Ćwika obecna sytuacja epidemiologiczna pozwala na podjęcie takiej decyzji. Czy to jedyny powód?

Przypominamy, że początkowo wojewoda chciał utworzyć aż 5 izolatoriów w 11-tysięcznym mieście. Protesty mieszkańców i przedsiębiorców oraz rozmowy prowadzone przez burmistrza Krynicy, Piotra Rybę, doprowadziły do zmiany decyzji i utworzenia tylko dwóch w budynkach Uzdrowiska Krynica-Żegiestów SA i Sanatorium MSWiA.

Gdy jednak rząd złagodził obostrzenia wywołane epidemią i dopuścił funkcjonowanie hoteli, burmistrz wystąpił o likwidację izolatoriów.

Szanowni Państwo, W dniu dzisiejszym Pan Premier Mateusz Morawiecki ogłosił ponowne otwarcie hoteli i miejsc noclegowych od dnia 4 maja br. W związku z tym wysłałem do Pana  Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika  prośbę o wydanie polecenia, by najpóźniej 3 maja br. przestały funkcjonować izolatoria dla chorych na COVID-19 zlokalizowane w Krynicy-Zdroju, zgodnie z ustaleniami poczynionymi na spotkaniu w Krakowie, w dniu 20.04.2020r.  - poinformował na Facebooku 29 kwietnia.

Szanowni Państwo, W dniu dzisiejszym Pan Premier Mateusz Morawiecki ogłosił ponowne otwarcie hoteli i miejsc noclegowych...

Gepostet von Piotr Ryba am Mittwoch, 29. April 2020

14 maja Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wydał decyzję uchylającą jego wcześniejsze polecenia o lokacji izolatoriów w krynickich sanatoriach.

Doczekaliśmy się formalnego końca izolatoriów w Krynicy, które na szczęście przez okres swojego funkcjonowania nie przyjęły żadnego pacjenta.

Gepostet von Piotr Ryba am Samstag, 16. Mai 2020

Krynica znów czeka na turystów i prowadzi akcję promocyjną wspólnie z wieżą widokową i Małopolską Organizacją Turystyczną, zapraszając do miasta-uzdrowiska zwłaszcza zmęczonych pracą medyków. W ramacj akcji "Turystyka dla medyka" ponad 120 bilbordów z hasztagiem #KrynicaDlaMedyka pojawiło się na ulicach Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Katowic oraz Gliwic,

Zauważyliście już w swoim mieście kampanię promującą Krynicę-Zdrój oraz jej główną atrakcję - Wieża widokowa Krynica...

Gepostet von Małopolska Organizacja Turystyczna am Mittwoch, 13. Mai 2020

zobacz też:

Krynica-Zdrój. „Jak nam przywiozą osoby z koronawirusem to już całkowicie zapanuje panika”
4 kwietnia w Krakowie powstało pierwsze małopolskie izolatorium. Dziś jest ich już dziewięć. Najwięcej, poza Krakowem, powstało w Krynicy-Zdroju, która z perły małopolskiej turystyki staje się miastem o największej ilości miejsc w izolatoriach w Małopolsce. Akcję protestacyjną mieszkańców, którzy ob…
Krynica Zdrój: Wojewoda ugina się po protestach. Będzie mniej izolatoriów?
Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik zmienił swoje wcześniejsze polecenie dotyczące lokalizacji izolatoriów w Krynicy Zdroju. Zamiast pięciu będą trzy. Ale to nie koniec. - W tej sprawie nie osiadamy na laurach – zapowiadają organizatorzy protestu. Od kilku dni mieszkańcy Krynicy Zdroju protestują przec…

foto: Henryk Bielamowicz - Praca własna

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje