czwartek, 14 maja 2020 11:10

Kryniczanie zatańczą dla Jana Pawła II. Jak do nich dołączyć?

Autor Marzena Gitler
Kryniczanie zatańczą dla Jana Pawła II. Jak do nich dołączyć?

Kryniczanie mają oryginalny pomysł na uczczenie 100-lecie urodzin Karola Wojtyły. Zapraszają do wspólnego tańca. Z powodu epidemii - oczywiście online.  

Fiszmob - Krynica tańczy dla Jna Pawła II to wspólna akcja: Parafii Zdrojowej Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju, Formacji Tanecznej Uunky Dolls, Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Buterfly Crew, Urzędu Miasta i Gminy Krynica-Zdrój i lokalnej telewizji.  

Akcja nawiązuje do flash mobów i symbolu chrześcijaństwa, jakim od starożytności jest ryba. Pierwsze Fiszmoby zorganizowano w zeszłym roku na Podkarpaciu.
Akcję zaplanowano na krynickim deptaku, ale z powodu epidemii przeniosła się ona do sieci.

W związku z panującą sytuacją nie możemy spotkać się na deptaku. Chcemy jednak pokazać, że Krynica pamięta o wielkim Polaku, zwłaszcza w tym roku, kiedy obchodzimy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tego powodu postanowilismy stworzyć teledysk z nagrań zrobionych przez chętnych uczestników we własnych domach czy na podwórkach. Zostań w domu i tańcz - zachęcają organizatorzy.

Szczegóły akcji można znależć w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2650412848570693/

Żeby do niej dołączyć trzeba zatańczyć układ tańca lednickiego p.n. "Ojcze prowadź mnie" i nagranie przesłać do organizatorów na adres:  koncerty@ckkrynica.pl. Z nadesłanych filmów powstanie wspólny teledysk. Termin nadsyłania filmów upływa 17 maja.

foto: M.Gitler

Nowy Sącz - najnowsze informacje