środa, 27 stycznia 2021 11:01

Która ręka, który palec? Jak prawidłowo nosić pierścionek zaręczynowy?

Autor Artykuł sponsorowany
Która ręka, który palec? Jak prawidłowo nosić pierścionek zaręczynowy?

Wśród wielu pierścionków, które zdobią kobiece dłonie, jeden jest szczególnie wyjątkowy. Biżuteria zaręczynowa z diamentami to symbol miłości i pamiątka na całe życie, ale też elegancki dodatek do codziennych stylizacji. Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy przed ślubem, a jak po wyjściu za mąż? Na co zwrócić uwagę przy wyborze biżuterii? Przeczytaj nasze porady!

Tradycja, a pierścionek zaręczynowy przed ślubem

Już w starożytności ceremonię zaślubin poprzedzały zaręczyny, podczas których mężczyzna wręczał swojej wybrance pierścień z białym kamieniem. Biel była symbolem szczęścia i nierozerwalności przyszłego małżeństwa. Przyjęło się również, że najlepszym miejscem na tak wyjątkową ozdobę jest serdeczny palec lewej ręki – czwarty w kolejności, licząc od kciuka – czyli ten obok małego palca. To właśnie przez niego, jak wówczas wierzono, miała przebiegać żyła prowadząca bezpośrednio do serca. W wielu krajach zwyczaj ten przetrwał do dziś, a biżuterię zaręczynową nosi się właśnie w taki sposób.

Nieco inaczej jest w polskiej kulturze. Zgodnie z tradycją mężczyzna wręcza swojej partnerce wyjątkowy pierścionek np. z brylantami w pudełeczku, a po przyjęciu oświadczyn zakłada biżuterię na serdeczny palec jej prawej ręki. W odróżnieniu od innych pierścionków, które często po prostu dopasowuje się tak, żeby było jak najwygodniej, ten zaręczynowy ma swoje stałe miejsce. Warto o tym pamiętać, aby dobrać biżuterię idealnie dopasowaną rozmiarem. Bez względu na to, czy wybiera ją dla Ciebie partner, czy też do salonu jubilerskiego udajecie się razem.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy po wyjściu za mąż?

Tutaj możliwości są dwie. Po ślubie serdeczny palec prawej ręki jest przeznaczony dla obrączki. Dlatego część kobiet jeszcze przed ceremonią przekłada pierścionek na serdeczny, czyli czwarty palec lewej dłoni. Inne pozostawiają biżuterię zaręczynową na dawnym miejscu i noszą ją od tej pory razem z obrączką. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo efektownie. Który ze sposobów wybierzesz, zależy więc tylko od Ciebie. Od tego, jak będzie Ci wygodniej i co bardziej Ci się podoba.

O czym pamiętać, kupując pierścionek zaręczynowy?

Skoro już wiesz, na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy, pozostaje pytanie: jak wybrać ten idealny model!? Są pary, które razem ustalają moment oświadczyn, wspólnie też odwiedzają salon jubilerski. Marzysz, aby ta chwila była dla Ciebie zaskoczeniem? Dowiedz się więc, na co powinien zwrócić uwagę Twój partner przy zakupie biżuterii.

Po pierwsze – pierścionek ma być pamiątką na lata, dobrze więc, żeby był trwały. Jest to szczególnie ważne, jeśli po ślubie masz zamiar nosić go razem z obrączką na prawej ręce. W kolekcjach jubilerskich króluje żółte i białe złoto – im wyższą ma próbę, czyli zawartość złota w stopie, tym jest mniej odporne na odkształcenia i zarysowania. Poza tym każdy pierścionek zaręczynowy z brylantami powinien mieć certyfikat autentyczności.

Po drugie – w odróżnieniu od innych dodatków jubilerskich ten jeden będzie towarzyszył Ci każdego dnia, dlatego musi być idealnie dopasowany. Tylko wtedy będzie naprawdę wygodny. Na wszelki wypadek warto wybrać salon jubilerski, który oferuje swoim klientom bezpłatną korektę rozmiaru.

Po trzecie – pierścionek powinien Ci się podobać! Zastanów się więc, czy lepiej czujesz się w biżuterii:

  • z żółtego czy białego złota,
  • minimalistycznej czy ekstrawaganckiej,
  • z jednym czy wieloma diamentami.

Pierścionek zaręczynowy z brylantami oprócz wartości sentymentalnej jest także piękną ozdobą, dzięki której podkreślisz swój indywidualny styl. Nie nosisz biżuterii na co dzień? Postaw więc na klasykę. Możesz też delikatnie zasugerować partnerowi coś subtelnego, minimalistycznego. Ponadczasowy design pozostanie modny niezależnie od trendów oraz pasuje do każdej stylizacji!

Idealne zaręczyny z ACLARI

Oświadczyny mają w sobie wiele magii, a pomysłów na ten dzień są tysiące. Zaręczyny mogą być zarówno tradycyjne, jak i trochę szalone. Z udziałem publiczności albo kameralne, tylko we dwoje. Tym, co pozostaje niezmienne, jest pierścionek z diamentami. Warto poświęcić chwilę i wybrać ten wyjątkowy – idealnie pasujący do Ciebie. W salonie ACLARI znajdziesz ręcznie robioną biżuterię z białego i żółtego złota w różnym stylu. Który pierścionek z zaręczynowej kolekcji wybrałabyś dla siebie?

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje