sobota, 19 czerwca 2021 09:57

Kwiatowa dama na 675. urodziny miasta

Autor Mirosław Haładyj
Kwiatowa dama na 675. urodziny miasta

W piątek (18 czerwca) na nowotarskim rynku pojawiła się nowa dekoracja – Kwiatowa Dama Nowy Targ. Pomysł jest związany z okrągłymi, 675. urodzinami Miasta Nowy Targ, a kolorystyka kwiatów nawiązuje do herbu miasta.

Miastu chodziło o to, by w nieco mniej standardowy sposób przypomnieć mieszkańcom ważną datę – 22 czerwca, kiedy przypada rocznica nadania praw miejskich Nowemu Targowi.

Mamy nadzieję, że pomysł przypadnie mieszkańcom do gustu i chętnie będą robić sobie zdjęcia z Kwiatową Damą

– mówi Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji UM w Nowym Targu.

W ramach obchodów jubileuszu 675-lecia lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ w dniu 22 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się uroczysta Msza Św. w kościele pw. Św. Katarzyny. Dzień wcześniej, 21 czerwca o godzinie 18:00, również w kościele pw. św. Katarzyny, zostanie odprawiona msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i twórców sztandaru miasta. W tym dniu mija bowiem 25 lat od jego poświęcenia.

Z kolei 29 czerwca będzie miało miejsce otwarcie okolicznościowej wystawy „Nowotarżanie mają głos”. Wystawę będzie można oglądać do końca września, natomiast podczas wernisażu, panowie Antoni Nowak i Janusz Stopka przedstawią prezentację “Jak Nowy Targ swoje 650-lecie świętował. Druki ulotne, filmy, wspomnienia, wydawnictwa”. Pozostałe prezentacje przedstawią: Katarzyna Pajerska, Zuzanna Majorczyk i Mateusz Skupień.

Inf. UM Zakopane, fot. za UM Zakopane Zbigniew Krauzowicz

Podhale

Podhale - najnowsze informacje