wtorek, 28 maja 2019 05:00

Libiąż: Chodnik już niebawem

Autor Anna Piątkowska-Borek
Libiąż: Chodnik już niebawem

Libiąż dostanie pieniądze na budowę chodnika przy ul. Beskidzkiej.

Wsparcie województwa małopolskiego otrzymają 53 zadania dotyczące budowy lub przebudowy skrzyżowań, chodników, zatok autobusowych czy miejsc postojowych, realizowane w trybie inicjatyw samorządowych. Wśród nich jest także inwestycja z Libiąża – budowa chodnika przy ul. Beskidzkiej.

– To droga wojewódzka o dużym natężeniu ruchu. Od wielu lat mieszkańcy postulowali, by poprawić bezpieczeństwo pieszych. Niestety, nie było na to pieniędzy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie tłumaczył, że priorytetem jest budowa ronda przy poczcie w Libiążu. Ta inwestycja dobiega jednak końca, więc pojawiła się możliwość, by myśleć o kolejnej – podaje libiąski magistrat.

Pierwszy etap prac – za kwotę około 800 tys. zł uda się wykonać jeszcze w tym roku. Gmina Libiąż otrzymała promesę, która gwarantuje dofinansowanie.

– Na budowę chodnika przy ul. Beskidzkiej gmina Libiąż otrzymała promesę na 400 tys. zł (nie więcej jednak niż 50 proc. wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego). Drugie tyle pieniędzy wyłoży z własnego budżetu – podaje UM w Libiążu.

Chrzanów - najnowsze informacje