piątek, 2 września 2022 12:38

Libiąż. Zapukali do drzwi, kiedy zobaczyli go uciekającego przez balkon

Autor Patryk Trzaska
Libiąż. Zapukali do drzwi, kiedy zobaczyli go uciekającego przez balkon

To miała być zwykła interwencja, a zakończyło się...ucieczką przez balkon. Policjanci z Libiąża po zapukaniu do jednego z mieszkań  zauważyli, że właściciel pierwsze wyrzuca woreczki przez balkon, a następnie sam próbuje uciec. Okazało się, że w mieszkaniu miał blisko 43 gramy amfetaminy. Teraz grozi mu długi pobyt w więzieniu.

We wtorek (30 sierpnia) policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu (powiat chrzanowski) w celu potwierdzenia informacji operacyjnych udali się do jednej z miejscowości w gminie Libiąż. Gdy jeden z funkcjonariuszy zapukał do drzwi domu, usłyszał jak w drzwiach przekręca się klucz, a drugi z policjantów zauważył przez okno jak znajdujący się w domu mężczyzna wyrzuca dwa woreczki.

Lokator skierował się do pomieszczenia, gdzie znajduje się balkon, którym chciał uciec. Nie udało mu się przechytrzyć funkcjonariuszy, którzy przewidzieli jego ruch i czekali już na niego pod oknem balkonowym. Następnie razem z zatrzymanym mężczyzną weszli do środka domu  skąd wyczuwalna była, charakterystyczna woń marihuany.  

W łazience policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwa woreczki foliowe. Jak się okazało później z marihuaną i amfetaminą. Podczas przeszukania ujawniono i zabezpieczono również inne worki z zawartością poporcjowanych już narkotyków. Łącznie zabezpieczono 13 gramów marihuany oraz  blisko 43 gramów amfetaminy.

Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w postaci marihuany oraz środków psychotropowych w postaci amfetaminy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

inf. Małopolska Policja

foto ilustracyjne - Unsplash

Chrzanów - najnowsze informacje