środa, 28 grudnia 2022 12:05

Liczyła się każda sekunda. Mężczyzna wyszedł z domu i chciał targnąć się na swoje życie

Autor Patryk Trzaska
Liczyła się każda sekunda. Mężczyzna wyszedł z domu i chciał targnąć się na swoje życie

W takich sytuacjach liczy się każda sekunda. Brzescy policjanci interweniowali wobec 44-letniego mieszkańca gminy Brzesko znajdującego się w trudnej sytuacji życiowej. Z relacji rodziny wynikało, że mężczyzna chce targnąć się na swoje życie. 44-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27 grudnia) w Szczepanowie. Około godziny 22 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące 44 – letniego mieszkańca gminy Brzesko. Z relacji członka rodziny wynikało, że mężczyzna w złym stanie psychicznym opuścił dom i może targnąć się na swoje życie.

Do poszukiwań skierowano policjantów z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze w pobliżu dworca dostrzegli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi. Podjęli oni interwencję, a ich spostrzeżenie potwierdziło się. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało 44-latka do szpitala.

Pamiętajmy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych.

Można także skorzystać z linii wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12  - bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu.

inf. KPP Brzesko

foto ilustracyjne - pixabay

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje