wtorek, 31 marca 2020 10:13

Limanowa. Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Szpital wydał komunikat

Autor Marzena Gitler
Limanowa. Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Szpital wydał komunikat

AKTUALIZACJA:

Szpital w limanowej potwierdził zgon pacjentki:

Szpital Powiatowy w Limanowej informuje, ze w nocy z 30 na 31 marca br. na Oddziale Wewnętrznym zmarła 86 - letnia pacjentka, u której stwierdzono zarażenie koronawirusem. Pacjentka była osobą po udarze mózgu, cierpiącą na wiele chorób współistniejących.

Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem - taką informację podał dziś portal limanowa.in powołując się na rozmowę z lek. Andrzejem Gwiazdowskim, zastępcą dyrektora ds. lecznictwa.

Portal poinformował wczoraj o zamknięciu kolejnych oddziałów dla pacjentów. Wstrzymano przyjęcia na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej w limanowskim szpitalu. Powodem miały być objawy zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów.

Dziś pojawiła się informacja o śmierci pacjentki z powodu koronawiorusa, co potwierdzić miał lek. Andrzej Gwiazdowski, zastępcą dyrektora ds. lecznictwa.

Dzwoniliśmy do limanowskiego szpitala w celu potwierdzenia tych informacji. Dowiedzieliśmy się, że szpital przygotowuje oficjalny komunikat w tej sprawie.

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu do szpitala trafiła pacjatka, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Oddział wewnętrzny został objety kwatarntanną. Zakażenie potwierdzono już u 2 pacjentów z powiatu limanowskiego, którzy zostali wypisani do domu pomimo kwarantanny.

Czy limanowski sanepid zachował procedury ma wyjaśnić Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, do której zwrócilismy się z pytaniem w tej sprawie.

Materiał będzie aktualizowany.

zobacz też:

Koronawirus w Limanowej. Zarażona pacjentka szpitala
Potwierdzono przypadek koronawirusa w Szpitalu imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej. Szpital wydał oficjalny komunikat. U pacjentki oddziału wewnętrznego potwierdzono zakażenie koronawirusem. O fakcie poinformował portal limanowa.in, który rozmawiał na ten tamat z lekarzem Andrzejem Gwiazdowski…
koronawirus najnowsze informacje

Limanowa - najnowsze informacje