piątek, 12 marca 2021 13:00

Liszki. Ukradła koleżance kartę bankomatową. Później pieniądze

Autor Aleksandra Tokarz
Liszki. Ukradła koleżance kartę bankomatową. Później pieniądze

8 marca policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży karty bankomatowej i wypłaceniu za jej pośrednictwem z konta ofiary ponad 4 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze zatrzymali dwoje podejrzanych i każdemu z nich przedstawili po ponad 20 zarzutów w tej sprawie.

Pokrzywdzona wskazała policjantom osobę, którą podejrzewa o kradzież.

- Okazało się, że była to jej 45-letnia znajoma z gminy Liszki, której zaufała i pomagała. Sprawczyni ukradła kartę płatniczą ofiary, kiedy ta zaprosiła ją do domu. Następnie wspólnie ze swoim 54-letnim partnerem posługując się ukradzioną kartą, dokonali kilkunastu transakcji oraz wypłat pieniędzy z bankomatu, obciążając rachunek bankowy pokrzywdzonej na kwotę 4 400 złotych – informuje podkom. Justyna Fil Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Krzeszowice. Sarna wpadła do zbiornika na wodę. Na pomoc ruszyli strażacy
Sarna wpadła do zbiornika na wodę na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Zalas. Na miejsce wezwani zostali strażacy, gdyż właściciel nieruchomości nie był w stanie sam wydostać zwierzęcia. Na szczęście udało się ją uratować.

Jeszcze tego samego dnia oboje zostali zatrzymani przez policjantów z Zabierzowa. Część gotówki udało się odzyskać, podczas przeszukania mieszkania podejrzanych.

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 10 marca każdemu z podejrzanych po ponad 20 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia - dodaje rzeczniczka.

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje