czwartek, 11 marca 2021 14:11

Krzeszowice. Sarna wpadła do zbiornika na wodę. Na pomoc ruszyli strażacy

Autor Aleksandra Tokarz
Krzeszowice. Sarna wpadła do zbiornika na wodę. Na pomoc ruszyli strażacy

Sarna wpadła do zbiornika na wodę na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Zalas. Na miejsce wezwani zostali strażacy, gdyż właściciel nieruchomości nie był w stanie sam wydostać zwierzęcia. Na szczęście udało się ją uratować.

Jak przyznał naczelnik OSP Zalas w rozmowie z Gazetą Krakowską, sarna mogła szukać wody i trafiła na podwórko. W okolicy jest las, w związku z czym dzikie zwierzęta często podchodzą blisko domów.

Sarna wpadła do zabetonowanego, wysokiego na dwa metry zbiornika. Nie mogła się z niego sama wydostać. Na pomoc ruszył właściciel posesji, jednak on także nie mógł pomóc zwierzęciu. Wtedy zaalarmował strażaków.

Gmina Krzeszowice. Pies został przywiązany do drzewa. Umierał w męczarniach
W lesie w Przyczółtowicach w gminie Krzeszowice znaleziono martwego psa. Zwierzę było przywiązane liną do drzewa i umierało w męczarniach.

Strażacy z OSP Zalas postanowili wejść do środka i wyciągnąć zwierzę. Operacja została zakończona sukcesem, a sarna wyszła ze zdarzenia bez szwanku. Wypuszczono ją na wolność, a radość jaka jej towarzyszyła obrazuje ostatnie zdjęcie.

fot. OSP Zalas

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje