środa, 19 stycznia 2022 14:22

Makabryczny wypadek. Auto wypadło z drogi i roztrzaskało się na drzewie

Autor Katarzyna Jamróz
Makabryczny wypadek. Auto wypadło z drogi i roztrzaskało się na drzewie

W poniedziałek (17 stycznia) służby ratunkowe zostały wezwane do Łęki. Po przybyciu na miejsce wypadku ustalono, że samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca utknął w środku, a pojazd w każdej chwili mógł się osunąć.

Samochodem podróżował sam kierowca, który w chwili przybycia strażaków znajdował się zakleszczony w pojeździe i nie mógł go opuścić o własnych siłach. Dokonano stabilizacji pojazdu. Wykonano medyczne czynności ratownicze w stosunku do poszkodowanego. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Wyciągnięto poszkodowanego z samochodu przy użyciu deski ortopedycznej. Osoba poszkodowana została przekazana ratownikom Pogotowia Ratunkowego, którzy przewieźli ją do szpitala

– informuje PSP Nowy Sącz.

Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatora. Ze względu na brak możliwości odłączenia klem, został przecięty przewód zasilający przy użyciu nożyc do cięcia prętów. Działania strażaków trwały godzinę. W akcji wzięły udział JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna.

Inf./Fot: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje