poniedziałek, 5 października 2020 10:51

Mała Wieś: Mogło dojść do tragedii. Za kierownicą pijany mężczyzna

Autor Aleksandra Tokarz
Mała Wieś: Mogło dojść do tragedii. Za kierownicą pijany mężczyzna

Wczoraj w Małej Wsi (gmina Chełmiec) samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Poszkodowany został kierowca jednośladu. Kierowca osobówki był pijany.

4 października około godziny 16.16 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Niskowa zadysponowane zostały do Małej Wsi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Pojazdami podróżowali sami kierujący.

Kierowca samochodu znajdował się poza pojazdem i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Poszkodowany motocyklista leżał w pobliskim rowie. Na miejsce przebyła karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga udzieliła pomocy kierowcy jednośladu. Policja podaje, że poszkodowany to 50-letni mieszkaniec Czchowa.

Samochód blokował jeden pas ruchu na ulicy Papieskiej w kierunku Nowego Sącza. Ruch pojazdów odbywał się jednym pasem. Strażacy kierowali ruchem wahadłowo.

Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala na badania. Kierowca samochodu osobowego został przebadany na obecność alkoholu. Był pijany - miał 2 promile.

Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji samochód osobowy przekazano właścicielowi, motocykl został zabrany z miejsca zdarzenia przez Pomoc drogową. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

inf./fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje