sobota, 8 października 2022 09:46

Małopolska. Puszka po piwie zaprowadziła go do więzienia

Autor Katarzyna Jamróz
Małopolska. Puszka po piwie zaprowadziła go do więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu interweniując w sprawie zaśmiecania zatrzymali poszukiwanego do odsiadki 36-latka. Mężczyzna podczas czynności znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy – za co również odpowie karnie.

W poniedziałek w południe (3 października), policjanci z czarnodunajeckiego komisariatu patrolowali podległy rejon służbowy. Podczas przejazdu ulicą Mościckiego w Czarnym Dunajcu, uwagę mundurowych zwrócił zaparkowany mercedes, którego pasażer rzucił na ziemię puszkę po piwie. Z uwagi na popełnione wykroczenie, policjanci podjęli interwencję. Podczas rozmowy, mężczyzna celowo wprowadzał w błąd policjantów i podawał nieprawdziwe dane co do swej tożsamości. Został więc przewieziony do komisariatu w celu weryfikacji jego danych.

– Podczas doprowadzenia, po wyjściu z radiowozu próbował uciec. Znieważył przy tym oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Mężczyzna był agresywny i groził policjantom, a także zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. W celu obezwładnienia agresora funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego. W komisariacie sprawdzono jego dane. Zatrzymanym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Wyjaśnił się też powód zachowania mężczyzny. 36-latek był poszukiwany przez sąd w Oświęcimiu do odbycia 2,5 roku kary pozbawienia wolności m.in. za rozbój i spowodowanie wypadku drogowego. Dodatkowo odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie groźbą do odstąpienia od czynności służbowych

– informuje policja.

Podejrzany usłyszał zarzuty i został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku oczekując na wyrok za ostatnie przestępstwa, za które grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Inf. KPP Nowy Targ
Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Pixabay/Edycja własna

Małopolska - najnowsze informacje