czwartek, 4 lipca 2024 17:23

ARTIST BREAK. Młodzi twórcy w znanej krakowskiej galerii

Autor Marzena Gitler
ARTIST BREAK. Młodzi twórcy w znanej krakowskiej galerii

W najbliższy piątek w Art Gallery przy ul. Floriańskiej 36 w Krakowie odbędzie się wernisaż ponad 30 prac trzech młodych krakowskich artystów.

ARTIST BREAK - pod tym szyldem troje młodych artystów prezentuje swoje najciekawsze prace. Wybrali obrazy, z których są najbardziej dumni, które pokazują ich artystyczne poszukiwania i warsztat.

Przygotowania do wernisażu/ fot. Agnieszka Rudek

Co łączy Małgorzatę, Agnieszkę i Mateusza? Przykładają uwagę do barw, kształtu, proporcji, deseni, które uważają za narzędzia eksploracji własnej wrażliwości estetycznej oraz środki jej wyrazu. To zarówno abstrakcje, jak i portrety.  Między godz. 19 a 22 będzie można z lampką wina w ręku obejrzeć ponad 30 obrazów, a także zadać pytania młodym twórcom.

Agnieszka Rudek, z którą udało nam się porozmawiać przed wystawą, tworzyć zaczęła już w czasach licealnych. Były to głównie prace na prezent, dla znajomych i rodziny oraz pewna forma relaksu, odskoczni od szkoły i nauki. Wtedy malowała temperami, ale od czasów studenckich zajęła się malarstwem olejnym.

Art Gallery zaprasza na ARTIST BREAK, fot. Fb. Galeria i oprawa obrazów Floriańska 36 

ARTIST BREAK - wernisaż, który odbędzie się w piątek, 5 lipca  uświetni koncert artysty muzycznego Michała Paducha, łączącego estetykę gatunków instrumentalnych i elektronicznych. Specjalnie na tę okazję przygotował syntezatorowy live-act, którego przebiegu nikt nie jest w stanie przewidzieć (nawet on sam). Wystawę ARTIST BREAK w Art Gallery przy ul. Floriańskiej 36 w Krakowie  trwać będzie od 6 do 12 lipca w godz. 11-18. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Obraz Agnieszki Rudek / fot. arch. artystki

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka