wtorek, 25 maja 2021 14:45

Maszyny czyszczące - najlepsze rozwiązania dostępne na rynku

Autor Artykuł sponsorowany
Maszyny czyszczące - najlepsze rozwiązania dostępne na rynku

Utrzymanie czystości w miejscach publicznych, to niezwykle skuteczny sposób walki z rozprzestrzenianiem się bakterii i ogólnie rozumianych zanieczyszczeń. Zaniedbywanie tej kwestii wiąże się ze wzrostem prawdopodobieństwa wystąpienia określonych chorób, ale też z szeroko pojętym brakiem estetyki w miejscach publicznych. Stąd już krok do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby zakaźne lub alergie.

Na szczęście w walce o czystą podłogę człowiek nie jest sam. Na rynku istnieje bowiem wiele maszyn, które skutecznie czyszczą podłoże, utrzymując je tym samym w nienagannej czystości. W poniższym artykule przedstawione zostaną maszyny, które w "walce o czystość" cieszą się doskonałą opinią.

Uwaga! Maszyny czyszczące, które znajdują się w poniższym zestawieniu, można znaleźć pod linkiem https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace/

Szorowarki do podłogi, czyli od czegoś trzeba zacząć

Klasyczna szorowarka do podłogi, to jedno z najbardziej znanych urządzeń czyszczących, które są dostępne na rynku. Zależność ta wynika przede wszystkim z prostoty ich obsługi. Tak, pod tym względem wyróżniają się one niezwykle intuicyjnym interfejsem. Cóż... najczęściej składają się one bowiem z jednej tarczy czyszczącej, która wykonuje szybkie ruchy obrotowe na czyszczonej powierzchni. Ciekawostką niech będzie fakt, że najczęściej ruch ten odbywa się z lewej do prawej strony.

Na skuteczność pracy szorowarki wpływ mają dwie istotne kwestie. Pierwszą z nich jest oczywiście szybkość obrotów szorowarki, która jest wprost proporcjonalna do efektów czyszczenia. Drugą kwestią jest z kolei masa urządzenia. Im jest ona większa, tym efektywniej usuwa ona zabrudzenia.

Froterki - do podłogi, parkietu i panelu

Froterki to dość specyficzne urządzenia, które jednak dość rzadko wykorzystywane są w procesie czyszczenia i konserwacji podłoża. Froterki stosuje się przede wszystkim na podłogach drewnianych (zwłaszcza parkietach), gdzie sprawdzają się jako narzędzia czyszczące i konserwujące. Z reguły wyróżniają się one stosunkowo niewielką mocą użytkową, która jest zdecydowanie niższa niż w przypadku szorowarek. Dzięki połączeniu funkcji mycia, szorowania, polerowania i froterowania, urządzenia te charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością w procesie czyszczenia nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

Czyszczące maszyny kablowe

Czyszczące maszyny kablowe to bardzo częsty widok w małych pomieszczeniach, w których nie ma problemu z dostępem do zasilania 230 V. Sprawdzają się one zwłaszcza w niewielkich sklepach, małych pomieszczeniach biurowych i zapleczach sanitarnych. Ich najważniejsza zaleta to duża moc, której nie wygenerują nawet najbardziej wydajne akumulatory. Naturalnie przedkłada się ona na zwiększoną skuteczność czyszczenia.

Czyszczące maszyny bateryjne

Maszyny czyszczące wyposażone w zestaw baterii, to idealna propozycja dla tych podmiotów, które mają do dyspozycji duże przestrzenie użytkowe i to z utrudnionym dostępem do sieci 230 V. Akumulatorowe maszyny do mycia podłóg charakteryzują się nieco mniejszą mocą niż ich "sieciowe" odpowiedniki i jednocześnie dużo większym ciężarem, który wynika z zastosowania masywnych ogniw akumulatorowych.

Maszyny czyszczące z trakcją

Czyszczące maszyny trakcyjne to dość wyspecjalizowana grupa urządzeń, które co prawda są zasilane bateryjnie, ale jednocześnie posiadają napęd na tylną oś. Funkcjonalność ta znacznie kompensuje dużą masę urządzenia, wspierając jego operatora podczas żmudnego czyszczenia wielkopowierzchniowych obiektów takich jak hale i magazyny.

Co prawda na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ciągłe zwiększanie rozmiaru akumulatorowej maszyny czyszczącej jest niepraktyczne. W praktyce duża masa urządzenia przedkłada się na jego zwiększoną efektywność i funkcjonalność. Poza tym wsparcie trakcji sprawia, że operator maszyny praktycznie nie odczuwa tego ciężaru. Trakcja jest więc dużym udogodnieniem, dzięki któremu praca z tak dużym sprzętem jest znacznie łatwiejsza.

Czyszczące maszyny samojezdne

Osobną grupę maszyn czyszczących stanowią konstrukcje samojezdne. Co prawda są one masywne, ale jednocześnie wyróżniają się wysokim komfortem pracy i olbrzymią funkcjonalnością. Maszyny samojezdne wyposażone są w specjalny fotel, dzięki któremu operator może wygodnie operować maszyną i to nawet w trakcie długotrwałej eksploatacji. Co więcej, maszyny te posiadają wbudowaną kierownicę, dzięki której jazda po wąskich i trudno dostępnych przestrzeniach magazynowych jest po prostu znacznie łatwiejsza.

Maszyny samojezdne sprawdzą się przede wszystkim w dużych obiektach magazynowych i sklepowych. Można na nie postawić również w halach produkcyjnych i to niezależnie od sposobu wykorzystania dostępnej przestrzeni użytkowej. Samojezdne maszyny do mycia podłóg pozwalają oszczędzać czas, jednocześnie optymalizując pracę ekip sprzątających. Niestety zakup takiej maszyny to bardzo duża inwestycja, której koszty nie ograniczają się jedynie do jej zakupu, ale też wynikają z wydatków ponoszonych na eksploatację i serwisowanie.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje