wtorek, 30 stycznia 2024 08:13

Materac zamiast masażu? Wybierz model, który rozluźnia mięśnie

Autor Artykuł sponsorowany
Materac zamiast masażu? Wybierz model, który rozluźnia mięśnie

Stresujący dzień w pracy, pośpiech i zdenerwowanie – wszystko to może wpływać, że każdego wieczoru czujesz napięcie w całym swoim ciele. Choć relaksujący masaż byłby w takiej sytuacji jak najbardziej wskazany, nie każdy może sobie codziennie pozwolić na taką przyjemność. Jednak każdy w końcu kładzie się do własnego wygodnego łóżka. Co zrobić, aby taki odpoczynek był równie odprężający? Podpowiadamy!

Materace mają spełniać przede wszystkim swoją podstawową funkcję – zapewniać możliwość wygodnego snu i wypoczynku. Jednak nie każdy wie, że w zależności od twardości czy wypełnienia różne materace mogą zapewniać także różne doświadczenia dla napiętych mięśni. Sprawdźmy zatem, jaki materac wybrać, aby zrelaksować się po stresującym dniu!

Materace do spania dla większej wygody

Wybierając materac, wiele osób kieruje się przede wszystkim wyborem odpowiedniego rozmiaru lub pierwszym wrażeniem, jakie zyskują po przetestowaniu materaca w sklepie. Jednak jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dowiedzieć się, jakie cechy powinny mieć materace do spania dla większej wygody. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na maksymalnym odprężeniu i rozluźnieniu zmęczonych, napiętych mięśni, warto rozważyć na przykład zakup materaca termoelastycznego.

Materace termoelastyczne – dopasowane do Twojego ciała

Materace wykonane z pianki termoelastycznej cieszą się sporym powodzeniem nie bez powodu. Zostały bowiem skonstruowane tak, aby płynnie reagowały na zmianę temperatury ciała osoby leżącej. Cieplejsze miejsca organizmu, czyli często także te, będące źródłem bólu lub napięcia, powodują zmiękczenie pianki w materacu. Takie przyjemne uczucie „zapadania się” w materac pozwala nie tylko rozluźnić napięte mięśnie, ale także usprawnić działanie układu krążenia.

Pianka termoelastyczna zastosowana w materacach jest świetnym wyborem nie tylko dla osób zestresowanych czy spiętych, ale także kobiet w ciąży, osób cierpiących na drętwienie kończyn, a także alergików – dzięki właściwej cyrkulacji powietrza materac jest wolny od pleśni, grzybów i roztoczy.

Materace medyczne – dla kogo będą odpowiednie?

Dla osób, które wymagają jeszcze bardziej profesjonalnych rozwiązań, dobrym wyborem może być materac o statusie wyrobu medycznego. Tego typu materace mogą być stosowane w przypadku osób chorych, które większość doby spędzają w łóżku, aby zminimalizować ryzyko powstawania odleżyn. Są jednak świetną alternatywą także dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa, problemami z krążeniem czy podwyższoną masą ciała. Materace o statusie wyrobu medycznego często także wypełnione są pianką termoelastyczną, dzięki czemu zapewniają świetną wentylację, ograniczają ryzyko rozwoju alergenów i dostosowują się do siły nacisku oraz ułożenia ciała. To z kolei daje Ci odpowiednie podparcie każdej części kręgosłupa i podparcie jego naturalnych, anatomicznych krzywizn. Wstań rano bez bólu pleców i bez napiętych mięśni, ale z siłą i energią do rozpoczęcia nowego dnia!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka