piątek, 1 listopada 2019 05:39

Memento Vitae – wyjątkowy koncert na cmentarzu

Autor Marzena Gitler
Memento Vitae – wyjątkowy koncert na cmentarzu

Dziś o godz. 19.00 na obok Cmentarza Rakowickiego w Krakowie odbędzie się koncert "Memento Vitae – koncert bez bisów i oklasków". To już piąta edycja tego wydarzenia, które co roku przyciąga coraz więcej uczestników.

Pomysłodawcą, a zarazem kierownikiem artystycznym koncertu jest Waldemar Domański, a organizuję je Biblioteka Polskiej Piosenki przy współpracy z Zarządem Cmentarzy Komunalnych w Krakowie.

Koncert „Memento Vitae”, który odbędzie się na cmentarzu Rakowickim (wejście od ul. Prandoty) w swej wymowie jest apoteozą życia w obliczu śmierci. Poprzez organizację koncertu organizatorzy chcą zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy dniami 1 a 2 listopada, podkreślając radosny charakter Dnia Wszystkich Świętych.

Do udziału w tegorocznym koncercie zaproszeni zostali Grażyna Łobaszewska, Iwona Loranc, Sławek Uniatowski, Mirosław Czyżykiewicz. Repertuar koncertu, a właściwie nastrojowego spektaklu, stanowią polskie piosenki w nowych aranżacjach na zespół wokalno-instrumentalny, treścią nakłaniające do szeroko pojętej refleksji na temat życia. Utwory instrumentalne przeplatać się będą z fragmentami utworów literackich, nawiązującymi nastrojem do charakteru dnia.


W 2016 r. po raz pierwszy podczas koncertu Memento Vitae na cmentarzu Rakowickim pojawiła się księga, do której mieszkańcy wpisywali swoje przyrzeczenia, plany oraz wszystkie te sprawy, które chcieliby zrobić do czasu swojej śmierci. Podobnie będzie i w tym roku. W piątek, 1 listopada od godziny 12.00 w narożu cmentarza Rakowickiego, w części wojskowej, od strony ul. Prandoty, stanie namiot z „Księgą spraw do zrobienia przed śmiercią”, do której każdy będzie mógł dokonać wpisu.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Biblioteki Piosenki oraz na stronie mementovitae.pl. Tu znajdziecie też relację z tegorocznego koncertu i jego poprzednich edycji.

foto: Biblioteka Piosenki/ materiały prasowe

Kraków - najnowsze informacje