niedziela, 27 lutego 2022 07:49

Mer Lwowa poprosił o pomoc, a Kraków odpowiada. Sprawdź, jak możesz się zaangażować

Autor Mirosław Haładyj
Mer Lwowa poprosił o pomoc, a Kraków odpowiada. Sprawdź, jak możesz się zaangażować

Kraków organizuje pomoc dla Lwowa, o którą poprosił mer tego miasta. Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy odbywa się na Stadionie Miejskim im. H. Reymana. Dary można przywozić codziennie, od godz. 12.00 do godz. 20.00, wjazd od strony parkingu na ul. Reymonta.

Zbiórka rozpoczęła się w piątek, 25 lutego. Magazyn znajdujący się na Stadionie Miejskim im. H. Reymana będzie przyjmować dary codziennie, od godz. 12.00 do godz. 20.00. Zbiórka potrwa do odwołania.

Wejście na miejsce zbiórki znajduje się od strony parkingu przy ul. Reymonta. Można tam wjechać bezpłatnie autem. Wjazd oznakowany jest niebieskimi flagami z logo Krakowa. Porządku pilnuje straż miejska.

– Zbieramy te rzeczy, o które dokładnie poprosił Lwów. Wczoraj dostaliśmy od mera Lwowa dokładną listę tego, co jest potrzebne i dlatego też bardzo prosimy wszystkich, aby tę listę przestudiować, bo rzeczywiście musimy przesłać te rzeczy, które są najpotrzebniejsze w tej chwili

– powiedziała Monika Chylaszek dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej.

Potrzebne są: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

W miarę możliwości prosi się o oddzielanie lekarstw od środków higienicznych i żywności. Ułatwi to segregowanie i przygotowanie odpowiednich paczek.

Lwów potrzebuje także generatorów prądotwórczych o dużej mocy.

– Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i chęć pomocy w formie wolontariatu. W razie potrzeby zaangażowania do pomocy wolontariuszy będziemy Państwa informować

– czytamy na stronie magistratu.

Inf.: UMK
Fot.: UMK/ Jan Graczyński

Kraków

Kraków - najnowsze informacje