poniedziałek, 16 maja 2022 06:58

Miasto uruchomiło księgę kondolencyjną dedykowaną Jerzemu Treli. Jak można się wpisać?

Autor Mirosław Haładyj
Miasto uruchomiło księgę kondolencyjną dedykowaną Jerzemu Treli. Jak można się wpisać?

15 maja zmarł Jerzy Trela – wybitny aktor teatralny i filmowy, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, honorowy obywatel miasta Krakowa. Jeden ze współtwórców Krakowskiego Teatru Scena STU. Na www.krakow.pl uruchomiono księgę kondolencyjną.

Jerzy Trela miał 80 lat, urodził się 14 marca 1942 r., w miejscowości Leńcze niedaleko Wadowic. Po ukończeniu nauki w krakowskim liceum plastycznym rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Związany z krakowskimi teatrami – występował w Teatrze Rozmaitości i Teatrze Starym. Był jednym ze współtwórców Krakowskiego Teatru Scena STU.

Grał w filmach najwybitniejszych polskich reżyserów m.in. „Kolumbach” Janusza Morgensterna, „Kobiecie samotnej” Agnieszki Holland, „Trzech kolorach. Białym” Krzysztofa Kieślowskiego, „Quo Vadis” Jerzego Kawalerowicza czy w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy.

11 maja Rada Miasta Krakowa nadała Jerzemu Treli tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Księga kondolencyjna:

Urząd Miasta zachęca do wpisania się do księgi kondolencyjnej dedykowanej Jerzemu Treli. Prosimy o przesyłanie wiadomości e-mail na adres: magiczny.krakow@um.krakow.pl.

Kraków: Zmarł Jerzy Trela. Aktor miał 80 lat
Wiadomości Kraków: Nie żyje Jerzy Trela - znany aktor, profesor PWST w Krakowie. Miał 80 lat.
Półtawska zbyt kontrowersyjna dla Krakowa? Radni podjęli decyzję
Dzisiaj, w środę 11 maja, miejscy radni podjęli decyzję w sprawie przyznania Honorowego Obywatelstwa Miasta Krakowa dr Wandzie Półtawskiej oraz aktorowi Jerzemu Treli. Pierwsza z kandydatur wzbudziła kontrowersje wśród przedstawicieli opozycji. Jej powodem były wypowiedzi Półtawskiej, która w sposób…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje