czwartek, 9 stycznia 2020 13:27

Miechów. Mała Armia Janosika dała czadu! [ZDJĘCIA]

Autor Mirosław Haładyj
Miechów. Mała Armia Janosika dała czadu! [ZDJĘCIA]

6 stycznia br. w Domu Kultury odbył się koncert kolęd w wykonaniu Małej Armii Janosika. Zespół gościł w Miechowie po raz trzeci.

Scenę Domu Kultury opanowały dzieci z Raby Wyżnej i okolic. Mała Armia Janosika zaśpiewała kolędy, m.in.: „Oj Maluśki”, „Wśród nocnej ciszy”, czy „Przybieżeli do Betlejem”. Licznie zgromadzona publiczność była zachwycona koncertem i wykonaniami zaprezentowanymi przez dzieci.

Mała Armia Janosika to zespół zainspirowany kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązuje do innych kultur i potrafi wyjść poza utarte schematy. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich.

Zespół obecnie liczy 140 osób w wieku od 4 do 69 lat. W okresie Bożonarodzeniowym oraz Noworocznym, cyklicznie wyrusza w zimową trasę koncertując na terenie całej Polski. Na swoim koncie ma już zagranych ponad 50 koncertów o charakterze świątecznym, patriotycznym oraz ludowym.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy i Miasta w Miechowie.

Fot. i inf.: UM Miechów

Miechów - najnowsze informacje