poniedziałek, 4 maja 2020 14:28

Miechów: Sprawcy uprowadzenia i torturowania 20-latka złapani. Sytuacja, jak z filmu sensacyjnego

Autor Mirosław Haładyj
Miechów: Sprawcy uprowadzenia i torturowania 20-latka złapani. Sytuacja, jak z filmu sensacyjnego

9 kwietnia przed północą, dwudziestolatek z powiatu miechowskiego otrzymał wiadomość od swojego kolegi, aby wyszedł do niego przed dom. Chłopak nic nie podejrzewając, wyszedł na zewnątrz  i wtedy został siłą wciągnięty do samochodu przez trzech mężczyzn. Jednym z porywaczy był wcześniej kontaktujący się z nim kolega. Aby 20-latek nie wiedział gdzie jadą, mężczyźni założyli mu na głowę worek i dowieźli do pustostanu, gdzie  został wprowadzony do małego, ciemnego pomieszczenia piwnicznego. Na miejscu, jak się okazało  było więcej oprawców.

Skrępowali oni ręce dwudziestolatka, polewali go wodą, przypalali rozgrzanym metalowym prętem, bili rękoma i deską po całym ciele, oblewali łatwopalną substancją, grożąc podpaleniem i pozbawieniem życia. Z wypowiedzi  jednego ze sprawców wynikało, że w ten sposób egzekwuje on zwrot pożyczonych dwudziestolatkowi pieniędzy, jednak rzeczywista kwota była już kilkanaście razy zawyżona i wciąż wzrastała, mężczyźni bowiem doliczali sobie wartość straconego czasu na ich „egzekucję”. Jak ustalili policjanci, działanie sprawców było zaplanowane, z podziałem na wykonywane zadania. Kiedy rano w budynku zapanowała cisza oznaczająca, że przetrzymywany został sam, mężczyzna wykorzystał ten moment i usuwając balast z klapy piwnicy, wydostał się z niej i uciekł. Na ulicy skorzystał z telefonu napotkanej kobiety i wezwał pomoc.

Miechowscy policjanci natychmiast podjęli działania i sukcesywnie zatrzymywali kolejnych, w sumie siedmiu młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu. W toku wszczętego śledztwa sześciu usłyszało już zarzut m.in. pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Sąd Rejonowy w Miechowie wobec czterech mężczyzn wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące, wobec dwóch zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Ostatni mężczyzna, zatrzymany dzisiaj także usłyszy zarzuty.

Czytaj także:

Miechów: Kazali mu kopać grób gołymi rękami. Zatrzymano sprawców uprowadzenia 26-latka
13 kwietnia w godzinach popołudniowych, w miejscowości Książ Wielki doszło do uprowadzenia 26- latka. Sprawców tego zdarzenia zatrzymała miechowska policja, ich motywy nie są na razie znane. Porywacze odpowiedzą min. za pozbawienie wolności i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia. Mężczyzna z…

Fot. i inf.: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje