wtorek, 26 listopada 2019 14:18

Miechów. Tak wygląda połączenie gęstej mgły i braku ostrożności

Autor Mirosław Haładyj
Miechów. Tak wygląda połączenie gęstej mgły i braku ostrożności

26 listopada około godziny 7:15 na drodze krajowej nr 7, w miejscowości Wielki Dół, 30-letni mieszkaniec powiatu miechowskiego kierujący samochodem marki Mitsubishi, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym 26-letnim mieszkańcem powiatu wielickiego, kierującym ciężarówką man z naczepą. Zdarzenie wyglądało groźnie, kierujący samochodem osobowym został przewieziony do szpitala, jednak na szczęście żaden z uczestników nie doznał obrażeń.

W ostatnim czasie doszło do zdarzeń drogowych, wśród których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Mamy czas mokrych nawierzchni dróg, mgieł, apelujemy o ostrożność i zmniejszenie prędkości jazdy.

Pomimo dowolności używanych w samochodach opon, funkcjonariusze przypominają, że ich bieżnik musi mieć minimum 1,6 mm. Jazda na oponach z bieżnikiem poniżej 4 mm w zimie jest ogromnym ryzykiem. Policja prosi o rozsądek, zmiana kół i ograniczenie prędkości, co ma wpływ na jakość i bezpieczeństwo jazdy.

Fot. i inf.: KPP Brzesko

Miechów - najnowsze informacje