środa, 7 października 2020 13:42

Miechowska kronika policyjna: pijani kierowcy, drogowi piraci, wypadki,

Autor Mirosław Haładyj
Miechowska kronika policyjna: pijani kierowcy, drogowi piraci, wypadki,

Policja z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie opublikowali listę zdarzeń za okres od 1 września do 5 października, które dotyczyły terenu powiatu.

Poniżej przedstawiamy wypis z policyjnej kroniki.

01.09
Miechów, kobieta ujęta na kradzieży sklepowej, ukarana mandatem karnym.
Miechów, mężczyzna ujęty na kradzieży sklepowej, ukarany mandatem karnym.
Rzędowice, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący motorowerem, posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Biskupice, usiłowanie dokonania oszustwa metodą „na policjanta”.
Antolka, kierujący skodą przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, kierujący ukarany mandatem karnym.

02.09
Maków, kierująca audi przekroczyła dozwoloną prędkość o 61 km/h, nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał wymaganego ubezpieczenia.
Biskupice, usiłowanie dokonania oszustwa metodą „na policjanta”. Sprawca usiłował wyłudzić pieniądze w zamian za rzekomą kaucję córki pokrzywdzonej, która miała doprowadzić do zdarzenia drogowego.

03.09
Miechów, mężczyzna ujęty na kradzieży sklepowej.
Charsznica, kierujący audi stracił przytomność podczas jazdy i doprowadził do zderzenia z kierującym pojazdem m-ki Ford. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń. Sprawca ukarany mandatem karnym.
Janowiczki, pożar bali słomy.

04.09
Janowice, kradzież przyczepki samochodowej z nieogrodzonej posesji.
Krępa, kierująca ciągnikiem rolniczym podczas wykonywania manewru wymijania doprowadziła do uszkodzenia pojazdu m-ki Skoda. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń. Kobieta ukarana została mandatem karnym.

06.09
Książ Wielki, kierujący punto podczas wykonywania manewru cofania wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu audi, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący punto znajdował się w stanie nietrzeźwości i mnie posiadał przy sobie prawo jazdy.

07.09
Dosłońce, kierujący peugeotem przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.
Dosłońce, kierujący peugeotem przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.
Dosłońce, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący toyotą, który przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h, znajdujący się w stanie nietrzeźwości i niestosujący się do decyzji sądu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

08.09
Miechów, potrącenie pieszego przez kierującego fiatem.

09.09
Rzeżuśnia, kolizja kierującego bmw z sarną.
Gołcza, zatrzymanie kierującego oplem w stanie nietrzeźwości.

10.09
Strzeżów Drugi, kierujący citroenem nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z poprzedzającym pojazdem marki Mitsubishi . Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

11.09
Przesławice, zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży.

15.09
Miechów, kierujący skodą nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki renault. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

16.09
Książ Wielki, kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Mercedes. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Sprawca ukarany mandatem karnym.
Miechów, kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia pojazdów. Kierujący trzeźwi. Kobieta ukarana została mandatem karnym za spowodowanie kolizji.
Miechów, kierujący fordem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu m-ki BMW doprowadzając do zderzenia. Kierujący trzeźwi. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

17.09
Antolka, kierująca mercedesem przekroczyła dopuszczalna prędkość o 61 km/h. zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.
Cieplice, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący pojazdem marki Opel, w którym ujawniono ingerencję we wskazaniu drogomierza.

18.09
Antolka, zatrzymany do kontroli drogowej obywatel Austrii, który kierując pojazdem marki volkswagen znajdował się w stanie nietrzeźwości.

19.09
Falniów, kierujący hyundaiem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Fiat doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.
Poradów, kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Hyundai doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.
Kalina Lisiniec, kierujący bmw przekroczył dozwolona prędkość o 91 km/h, nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy, pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, ukarany został mandatem karnym.

20.09
Książ Wielki, kierujący motocyklem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył kia. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym.
Wymysłów, kierujący peugeotem stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu uderzając w mostek. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a kierowany samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

21.09
Charsznica, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący bmw w stanie nietrzeźwości.
Miechów, kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujące trzeźwe, nie doznały obrażeń ciała, sprawca kolizji ukarana mandatem karnym.

22.09
Jaksice, kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy kolizji trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała, sprawca ukarany mandatem karnym.
Miechów, kierujący lexusem podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Skoda. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

23.09
Miechów, kierująca fordem wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem doprowadzając do zderzenia. Kierujące trzeźwe, nie doznały obrażeń. Kierująca fordem ukarana została mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
Czaple Wielkie, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący rowerem w stanie nietrzeźwości.

24.09
Kalina Lisiniec, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący fordem, który kierował pomimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.
Kalina Rędziny, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący rowerem w stanie nietrzeźwości.

25.09
Racławice, kierujący seicento będąc w stanie nietrzeźwości nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem doprowadzając do zderzenia. Sprawca zdarzenia drogowego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Miechów, kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu bmw doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Kobieta za spowodowanie kolizji ukarana została mandatem karnym.

26.09
Książ Wielki, kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego stracił panowanie na pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z manem. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał pasażer mana. Kierujący trzeźwi.
Kozłów, kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym dla pasażera pojazdu ukarany został mandatem karnym.

28.09
Antolka, kierujący bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.
Miechów, kierująca toyotą podczas włączania się do ruchu  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej renault doprowadzając do zderzenia. Kierujące trzeźwe, nie doznały obrażeń. Kierująca toyotą ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

29.09
Miechów, kierujący renault nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Fiat. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.
Miechów, kierująca motorowerem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Skoda doprowadzając do zderzenia. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń. Kobieta została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
Kozłów, kierujący rowerem w stanie nietrzeźwości, podczas wymijania go przez kierującego pojazdem marki Fiat stracił panowanie nad kierowanym rowerem i uderzył w bok samochodu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

30.09
Książ Wielki, kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i doprowadził do zderzenia ze scanią. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.
Moczydło, kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący trzeźwy, nie doznał obrażeń ciała, ukarany został mandatem karnym.
Charsznica, kierująca bmw nie zachowała należytej ostrożności i na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym fiatem. Brak obrażeń, kierująca ukarana mandatem karnym.

01.10
Książ Wielki, kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków jazdy, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący trzeźwy,  za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.
Miechów, kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki BMW doprowadzając do zderzenia. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

02.10
Miechów, zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.
Kalina Lisiniec, kierujący volvo przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.
Kalina Wielka, kierujący mitsubishi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z kierującym pojazdem marki Hyundai. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.
Miechów, kierująca renault podczas zmiany pasa ruchu doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Fiat. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

04.10

Miechów, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący rowerem w stanie nietrzeźwości.

05.10

Antolka, kierujący kia przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. zatrzymano prawo jazdy ukarano mandatem karnym.
Książ Wielki, kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków jazdy straciła panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu.
Miechów, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący motorowerem w stanie nietrzeźwości, nie posiadający uprawnień do kierowania.

Inf.: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje