wtorek, 11 lutego 2020 12:49

Miechowska kronika policyjna. Piraci drogowi, pijani kierowcy, kolizje i wypadki

Autor Mirosław Haładyj
Miechowska kronika policyjna. Piraci drogowi, pijani kierowcy, kolizje i wypadki

Policja z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie opublikowali listę zdarzeń za okres od 25 stycznia do 8 lutego, które dotyczyły terenu powiatu.

Poniżej przedstawiamy wypis z policyjnej kroniki.

25.01
Antolka, kierujący mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość 50 km/h w terenie zabudowanym, nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami oraz był osobą poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka, kierujący volkswagenem przekroczył dozwolona prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym.

Książ Wielki, kierujący skodą nie zachował  właściwej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z  mazdą. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka, kierujący peugeotem przekroczył dozwolona prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący audi przekroczył dozwolona prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym.

Przybysławice, kierujący oplem wykonując manewr skrętu w lewo nie zachował ostrożności i doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go pojazdem m-ki Volkswagen. Kierujący trzeźwi, sprawca ukarany mandatem karnym.

26.01
Książ Wielki, ustalono miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny.

27.01
Antolka, kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Wielki Dół, kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków jazdy i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z drogi na pobocze. Mężczyzna wraz z pasażerką trafili do szpitala. Kierujący został ukarany mandatem karnym.

Strzeżów Drugi, kierujący renault nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i podczas hamowania uderzył w tył pojazdu m-ki Skoda, która to następnie uderzyła w tył pojazdu m-ki Hyundai. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

30.01
Komorów, kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków jazdy, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

31.01
Szczepanowice, kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków jazdy i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z mercedesem. Kierujący fordem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi ani obowiązkowego ubezpieczenia OC, ponadto był poszukiwany celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

Szczepanowice, kierująca seatem nie dostosowała prędkości do warunków jazdy, zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z toyotą. Bez obrażeń, kierujący trzeźwi, kobieta ukarana mandatem karnym.

Falniów, kierująca peugeotem nie dostosowała prędkości do panujących warunków jazdy, zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym m-ki Mercedes; kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem do szpitala, kierujący mercedesem został również przewieziony do szpitala.

Szczepanowice, kierujący oplem nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu m-ki Volkswagen i doprowadził do zderzenia . Kierujący trzeźwi, bez obrażeń, sprawca ukarany mandatem karnym.

01.02
Miechów, zatrzymana do kontroli drogowej kobieta kierująca pojazdem m-ki Mazda, w którym stwierdzono ingerencje we wskazaniu drogomierza.

Antolka, zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki volkswagen, w którym stwierdzono ingerencje we wskazaniu drogomierza oraz niezgodności numeru VIN.

Miechów,, kierująca renault zbliżając się do oznakowanego i oświetlonego przejścia dla pieszych nie zachowała ostrożności doprowadzając do potrącenia mężczyzny, który z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

02.02
Wielki Dół, kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków jazdy i na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym lexusem. Kierująca wraz z pasażerem zostali przewiezieni do szpitala, gdzie okazało się, że kobieta doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Antolka, kierująca toyota przekroczyła dozwoloną prędkość o 54 kmh, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący toyota przekroczył dozwoloną prędkość o 43 km/h. ukarany mandatem karnym.

03.02
Miechów, zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Ford, w którym stwierdzono ingerencje we wskazaniu drogomierza.

04.02
Antolka, kierująca lexusem przekroczyła dozwolona prędkość o 57 km/h. zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

05.02
Szczepanowice, kierujący skoda podczas zmiany pasa ruchu nie zachował ostrożności i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym fordem.  Kierujący trzeźwi, bez obrażeń.

06.02
Buszków, kierujący fiatem podczas manewru wyprzedzania zderzył się z kierującym pojazdem m-ki Opel, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Kierujący trzeźwi.

Miechów, kierujący peugeotem podczas wykonywania skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Toyota kierujący za rozpoczął manewr wyprzedzania doprowadzając do pojazdów. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Racławice, zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel, w którym stwierdzono ingerencje we wskazaniu drogomierza.

07.02
Wielki Dół, kierująca peugeotem nie dostosowała prędkości do warunków jazdy i doprowadziła do zderzenia z tirem.

08.02
Książ Wielki, zatrzymany do kontroli kierujący renault, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Antolka, kierujący hondą przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Fot. i inf.: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje