niedziela, 7 kwietnia 2024 09:29

Mieszkanka powiatu krakowskiego straciła ponad 100 tysięcy złotych. Niech ta historia będzie przestrogą...

Autor Norbert Kwiatkowski
Mieszkanka powiatu krakowskiego straciła ponad 100 tysięcy złotych. Niech ta historia będzie przestrogą...

Oszuści nie biorą jeńców. Gdy tylko wyczują szansę - zrobią wszystko, by nas okraść. Przekonała się o tym mieszanka powiatu krakowskiego, która straciła ponad 100 tysięcy złotych.

4 kwietnia na Komisariat Policji w Skawinie zgłosiła się 41-latka informując, że padła ofiarą oszustów i straciła przeszło 100 tysięcy złotych, przy czym wzięła dwa kredyty.

Cała historia rozpoczęła się 1 marca, gdy na numer telefonu komórkowego pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, przy czym prócz danych osobowych podał nr legitymacji służbowej. Następnie poinformował 41-latkę, że jej konto bankowe jest zagrożone, bo jakaś kobieta włamała się na nie i zaciągnęła dwa kredyty. Kolejno polecił pokrzywdzonej niezwłocznie zaciągnąć kolejne kredyty, aby jak to ujął „zablokować możliwość wzięcia kolejnych zadłużeń przez inne postronne osoby”, po czym się rozłączył. Po tym, do pokrzywdzonej zadzwonił kolejny mężczyzna, podający się za pracownika banku, który  potwierdził wersję swojego poprzednika. Dodał również, że w celu ochrony środków z zaciągniętego przez nią kredytu, konieczne jest, aby kobieta wypłaciła te pieniądze i kolejno wpłaciła za pośrednictwem bankomatu na wskazane przez niego kody blik. Nieświadoma oszustwa kobieta, tak też uczyniła, tracąc w ten sposób 50 tysięcy złotych.

Na tym rozmowa się zakończyła. Po chwili zadzwonił do niej kolejny mężczyzna, również podający się za pracownika banku i polecił pojechać do innego banku i uczynić to samo. Wówczas 41-latka zaciągnęła kolejny kredyt i wpłaciła na podane przez oszusta kody blik kwotę 28 tysięcy złotych. Po trzech dniach sytuacja się powtórzyła. Wówczas zadzwonił do 41-latki kolejny mężczyzna i polecił wypłacić z konta pozostałe środki, co też zrobiła, wpłacając na podane przez oszusta kody blik kwotę 26 tysięcy złotych. Tym sposobem pokrzywdzona straciła łącznie ponad 100 tysięcy złotych. Wliczając w to pobraną przez bank prowizję przy zaciągnięciu kredytów, straty wyniosly pokrzywdzoną nieco więcej.

Foto: zdjęcie poglądowe/policja.pl

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka