czwartek, 6 kwietnia 2023 10:00

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk po raz drugi zwyciężają wielicki Memoriał!

Autor (red)
Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk po raz drugi zwyciężają wielicki Memoriał!

10 Odcinków Specjalnych o łącznej długości prawie 35 kilometrów, ponad 105 kilometrów długości całego rajdu, 44 zgłoszone załogi i rzesze kibiców. Tak w wielkim skrócie wyglądała tegoroczna 7. edycja Memoriału im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce.

Z roku na rok wydarzenie budzi coraz większe zainteresowanie wśród kibiców i kierowców. W ciągu dwóch dni kibice mogą podziwiać zmagania rajdowców oraz dopingować swoich faworytów.

Tradycja wielickich memoriałów, rozgrywanych od 2007, jest prowadzenie klasyfikacji historycznej. Także podczas tegorocznych zawodów liczni kibice, zgromadzeni wzdłuż odcinków specjalnych, mieli okazję obserwowania zmagań oryginałów i replik legendarnych aut rajdowych, w tym modeli, którymi ścigali się patroni zawodów: Janusz Kulig i Marian Bublewicz.

Tegoroczny Memoriał rozpoczął się w piątek w Wielickiej Mediatece, gdzie kibice i sympatycy motoryzacji mogli spotkać się z Grzegorzem Collinsem, gościem specjalnym wielickiego Memoriału, gwiazdą TVN Turbo i programów telewizyjnych poświęconych tuningowi oraz Miko Marczykiem – mistrzem juniorskiej kategorii Rajdów Mistrzostw Europy.

W sobotnie południe trasa wielickiego Memoriału im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza po raz drugi prowadziła drogami Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej w Węgrzcach Wielkich, gdzie załogi wzięły udział w dwóch przejazdach OS 1 i OS 2.

Przed wieczornym OS-em późnym popołudniem w budynku dworca autobusowego w Wieliczce odbyła się odprawa przed nocnym rajdem. Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka spotkał się z załogami startującymi w tegorocznej edycji Memoriału i przywitał zawodników w Wieliczce oraz życzył wszystkim bezpieczeństwa, powodzenia i sukcesów.

Sobotnie zmagania kierowców kontynuowane były wieczorem na specjalnym odcinku po centrum Wieliczki. Nocne OS-y to niewątpliwie jedna z większych atrakcji wśród kibiców.

W niedzielę odbyły się trzy OS-y na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej w Brzegach, a następnie załogi wróciły na kolejne trzy przejazdy do Wieliczki na odcinek OS Solne Miasto, który wrócił do memoriału po dłuższej przerwie. OS Solne Miasto to prawdziwa gratka dla kibiców, widowiskowe nawroty wokół wysepek oraz pętla wokół beczki.

Zakończenie 7. edycji Memoriału odbyło się na patio „Solnego Miasta”, gdzie nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców PLATINUM 7. Rajd Memoriał im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka oraz Puchar Prezesa Solnego Miasta wręczyli: Agnieszka Szczepaniak i Piotr Krupa – Zastępcy Burmistrza Wieliczki oraz Łukasz Sadkiewicz Prezes Zarządu Spółki Solne Miasto.

Organizatorem wydarzenia jest Automobilklub Krakowskiwspółorganizatorem Miasto i Gmina Wieliczka, a partnerem Wielicki Ośrodek Sportu

Wyniki 7. Rajd Memoriał im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza:

1. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, Skoda Fabia Rally2 Evo - 02:22,0 - 97 km/h

2. Sebastian Stec i Michał Sowa, Ford Fiesta - 02:28,0- 93 km/h

3. Andrzej Szepieniec i Jarosław Zawadzki, Mitsubishi Lancer - 02:29,2 - 92 km/h

Inf. i fot. UM Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka