czwartek, 16 marca 2023 10:13

Miszalski uderzył w PiS. "Wykonał gigantyczną robotę, aby osłabić złotówkę" [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Miszalski uderzył w PiS. "Wykonał gigantyczną robotę, aby osłabić złotówkę" [WIDEO]

Aleksander Miszalski uderzył w PiS po informacji o rekordowej inflacji w Polsce. - PiS przez ostatnie lata wykonał gigantyczną robotę, aby osłabić złotówkę i podnieść inflację - mówił szef małopolskiej PO na konferencji poświęconej programowi dla przedsiębiorców oraz Kredytowi Zero Procent.

- Jasno trzeba powiedzieć, że PiS przez te ostatnie lata wykonał gigantyczną robotę, aby tę złotówkę osłabić i inflację w Polsce podnieść. Nie da się tego odwrócić w trzy miesiące. Potrzeba rok, dwa, trzy, aby poczuć pierwsze efekty - mówił Aleksander Miszalski odpowiadając na pytanie o przyczyny wysokiej inflacji w Polsce.

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane inflacyjne. Polacy dowiedzieli się, że poziom inflacji wynosi już  18,4 proc. rok do roku (dane za luty). To najwyższy wskaźnik od grudnia 1996 r. W samym lutym (w stosunku do stycznia 2023) ceny wzrosły średnio o 1,2 proc. pomimo zapowiedzi rządu, że możemy się spodziewać spadku inflacji. Tymczasem padł niechlubny rekord.

Jaki jest sposób aby zahamować inflację?  - Transformacja energetyczna czy stopy procentowe, którymi PiS nieudolnie próbuje walczyć z inflacją, czy skończenie z rozdawnictwem środków z budżetu jak choćby dziesięciokrotnie wyższe wydatki na kancelarię premiera. niż za czasów Donalda Tuska - wyliczał polityk Platformy.

Na  konferencji prasowej zorganizowanej nie bez powodu w krakowskim Urzędzie Skarbowym przy ul. Grodzkiej posłowie Aleksander Miszalski i Marek Sowa mówili m.in. o rozwiązaniach dla przedsiębiorców, które mają być odpowiedzią na kryzys gospodarczy. Jednym z postulatów jest likwidacja Urzędów Skarbowych i zastąpienie ich Centrami Obsługi Podatników. - Proponujemy zmianę filozofii w podejściu urzędów skarbowych do podatników. Przekształcimy urzędy w Centra Obsługi Podatnika. Już teraz wielu urzędników podchodzi do sprawy adekwatnie i stara się pomagać przedsiębiorcom. Rozwiążemy ten problem systemowo - zapowiedział Miszlaski. - Nie chcemy, aby urząd kojarzył się jako instytucja, która ściga obywateli, która budzi strach. To urzędy ochrony interesów majątkowych skarbu państwa powinny zajmować się rozliczaniem nieuczciwych podatników, jak również powinny ścigać PiS-owską mafię, która okrada państwo - podsumował.

fot. Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje