wtorek, 2 listopada 2021 12:12

Młodzi wandale złapani przez suskich funkcjonariuszy!

Autor Mirosław Haładyj
Młodzi wandale złapani przez suskich funkcjonariuszy!

Policjanci z suskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 26 lat, którzy zniszczyli rozdzielnię zasilającą plac targowy w Suchej Beskidzkiej. Obaj wandale usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 5 lat więzienia.

13 października w suskiej komendzie zostało złożone zawiadomienie dotyczące zniszczenia rozdzielni elektrycznej zasilającej plac targowy w Suchej Beskidzkiej. Poniesione straty przez Urząd Miasta Sucha Beskidzka zostały wycenione na kwotę ponad 1500 zł. Do uszkodzenia miało dojść poprzedniej nocy.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ustalili sprawców, którymi okazali mieszkańcy powiatu suskiego w wieku 19 i 26 lat. Ustalono, że mężczyźni, spędzając wolny czas na targowicy w Suchej Beskidzkiej, postanowili uszkodzić skrzynkę elektryczną. Najpierw kopali po jej konstrukcji, a następnie odpadające elementy wyrzucili do rzeki.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje