środa, 1 marca 2023 13:25

Mogła tylko dostać mandat, teraz grozi jej odsiadka

Autor Marzena Gitler
Mogła tylko dostać mandat, teraz grozi jej odsiadka

Myśleniccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującą suzuki, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 24 km/h. Kobieta, aby uniknąć mandatu, próbowała wręczyć mundurowym łapówkę.

Wczoraj (28.02.br.) funkcjonariusze myślenickiej drogówki, w Skomielnej Białej, w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali do kontroli kierującą osobowym suzuki. Kobiecie za popełnione wykroczenie groził mandat, jednak 54-latka postanowiła inaczej załatwić tę sprawę.

Mieszkanka powiatu suskiego, zamiast zgodnie z poleceniem funkcjonariuszy pozostać w swoim samochodzie na czas kontroli, podeszła do radiowozu, oświadczyła, że śpieszy się do domu i przez uchyloną szybę wrzuciła do policyjnego pojazdu 200 zł. Jej działanie przyniosło odwrotny do zamierzonego skutek. Zamiast do domu trafiła bowiem do myślenickiej komendy.

Policjanci poinformowali kobietę, że popełniła przestępstwo i zatrzymali ją. 54-latka usłyszała już zarzuty. Za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kobiecie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kierującej nie ominął również mandant karny za popełnione wykroczenie – 300 złotych i 5 punktów karnych.

inf. i fot. KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje